velayati.ir

تعداد بازدید: ۱۱۵۴
پ
کد خبر: ۲۸۷۱
تاریخ انتشار: جمعه ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ - 03 June 2022
دکتر ولایتی تاکید کرد:

مقاومت مردم در منطقه نشانه‌های استمرار حرکت بیداری و احیاگری امام خمینی است

دکتر ولایتی در پیامی به هم‌اندیشی میهمانان خارجی شرکت کننده در مراسم های سی و سومین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) گفت: حرکت امام بزرگوار نشأت گرفته از حرکت اولیا و انبیای الهی در طول تاریخ بوده و همانند بعثت پیامبر، پرورش انسان‌ها و رهایی آنان را در مسیر پرفرازونشیب خود به ارمغان آورده است.
دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی با اشاره به
سال‌ها تلاش و مجاهدت امام خمینی تاکید کرد: ایشان انقلابی را پی ریزی کرد که به یک انحطاط تاریخی پایان داد و نه تنها ایران را از یوغ ظالمان و ستمکاران رهایی بخشید بلکه الگویی متمایز و درخشان برای ملت‌های مسلمان دربند، آزادیخواه و عدالتجوی جهان گردید.
وی افزود: رهبر کبیر انقلاب اسلامی با باور به وعده‌های الهی در برابر عالم استکبار ایستادگی کرد و پیروز شد و انقلابی را بنیان گذارد که معادله قدرت دو بلوک شرق و غرب را برهم زد و با شعار نه شرقی، نه غربی و جمهوری اسلامی، قدرت جدیدی را تحت عنوان مقاومت اسلامی و جبهه اسلام ناب محمدی در سطح جهانی شکل داد.
دکتر ولایتی تاکید کرد: امام خمینی، روح اعتماد به نفس و خود باوری را در بین ملل مستضعف جهان دمید. روزی دنیا مسیله فلسطین را خاتمه یافته تلقی می‌کرد و کسی باور نداشت که مردم مظلوم فلسطین از پرتاب سنگ تحت تاثیر شعاع نورانی انقلاب اسلامی، انتفاضه سنگ تا موشک را خلق کنند و این نورانیت و حقانیت مسیر و راه امام خمینی بود که خودباوری را در بین مسلمانان پدید آورد.

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی افزود: راه و مکتب امام نوری است که پس از ارتحال ایشان توسط خلف صالحش حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای استمرار یافته و پرفروغ‌تر و نورانی‌تر گردیده است و همه عالم دیدند که ملت‌های آزادی‌خواه بعد از گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی بیدار شدند و از آن الهام گرفته و الگوگیری کردند.
در مقابل، حکومت‌های شیطانی و دشمنان نیز تمام تلاش شوم خود را برای انحراف این جریان طیبه به کار بستند و به میدان آوردند، شکل دهی، ایجاد و تجهیز و تسلیح گرو‌های تکفیری و از همه جنایتکار‌تر داعش و صهیونیسم با خوش خدمتی ارتجاع به میدان آمدند تا بیداری اسلامی را منحرف سازند و این الگو گیری رابه انحراف کشانند، غافل از اینکه نور و مکتب الهی خاموش شدنی نیست و خواست خداوند متعال گونه‌ای دیگر است.
وی با توجه به توطئه‌های های دشمنان افزود:
درک و آگاهی از شرایط حساس کنونی آشنایی با انگیزه‌ها و طرح‌ها و راهبرد‌های دشمنان قسم خورده اسلام عزیز یکی از وظایف مهم اندیشمندان، علما و نخبگان جهان اسلام است تا با درک عمیق و بصیرت هوشیارانه ضمن شکست اهداف صهیونیزم بین الملل و استکبار جهانی با وحدت و همدلی، مسلمانان را در مسیر اعتلاء آگاهی و پیشرفت قرار دهند که عزت وشرف تمامی آنان باعث فخر و نصرت جهان اسلام خواهد بود. از اینرو حمایت از آرمان فلسطین به عنوان مسئله اول جهان اسلام، دفاع از مردم مظلوم یمن، بحرین، افغانستان و سایر بلاد مسلمین از نکات مهم و راهبردی جهان اسلام است و مقابله با طرح‌ها و توطئه‌های برنامه ریزی شده استکبار، روشنگری و بصیرت افزایی جوانان مسلمان از وظایف همه اندیشمندان و نخبگان جهان اسلام است تا با تشکیل قطب قدرت بتوانند منافع تمامی مسلمانان و مظلومان و آزادیخواهان را تامین نماید.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربیننده ها