velayati.ir

پیشرفت مناسب کشور در درمان بیماری‌های ریوی

دکتر ولایتی بر توسعه و پیشرفت فعالیت‌ها در حوزه بیماری‌های ریوی و مراقبت‌های ویژه سل و در زمینه‌های آموزش، پژوهش و درمان در سال‌های اخیر در کشور و در مرکز مسیح دانشوری و تاکید کرد
شنبه 20 مهر 1398

گره زدن سرنوشت کشور به جابجایی دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان نهایت خسارت است

دکتر ولایتی با سابقه سال‌ها سکانداری وزارت امور خارجه و اشراف تاریخی به موضوع به قدر فرصت از گذشته، حال و آینده غرب آسیا گفت و البته از خاطراتی گفت که شاید روزگاری امکان انتشار داشته باشد، در پایان گفتگو هم نگاهی به بحث داغ این روز‌ها درخصوص مواجهه این چند سال با آمریکا داشتیم.
چهارشنبه 03 مهر 1398

جاحظ

جاحظ ادیب و متفکر و منتقدِ اجتماعیِ برجستة مسلمان بود که خصوصیات فکری و علمی او چندان‌که شایستة اوست در کشور ما عرضه نشده است. این کتاب کوششی مستقل و جامع است برای شناساندن این شخصیت علمی، دینی، فلسفی به ایرانیان. جاحظ را پادشاه نثر عربی نامیده‌اند. هنر منحصر به فرد و بی‌نظیر او در ایجاد ترکیب مستحکم و شگفت‌آوری است از نظر طنز و جِدّ و علم و ادب و تصویر و حکایت و فلسفه و سفسطه و حقیقت و افسانه و حدیث و شعر و مَثَل و ده‌ها مقوله و داستان. او در موجزنویسی، به‌ویژه لطایف، مهارتی کم‌نظیر دارد.
يکشنبه 24 شهريور 1398

شیخ محمد عبده

شیخ محمد عبده، ملقب به پرچم‌دار اصلاح، در نزد اهل سنت، به‌خصوص در میان اعرابِ پس از سید‌جمال، دومین مصلح شناخته می‌شود. او یکی از شخصیت‌هایی است که نه تنها در مصر منشأ نهضت‌های اصلاحی بود، بلکه تأثیر افکار و آثار او همة جهان اسلام، به‌ویژه مغرب، الجزایر، تونس، مراکش، شام، سوریه، لبنان، فلسطین، شبه قارة هند، عراق، ایران را فرا گرفت. در این اثر، زندگی‌نامه و اندیشه‌ و فعالیت‌های شیخ محمد عبده بررسی ‌شده است.
يکشنبه 24 شهريور 1398