بیانیه مجمع جهانی بیداری اسلامی در محکومیت حمله تروریستی در شیراز

متن بیانیه به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم 
مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا﴿۲۳﴾
در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند) و بعضی دیگر در انتظارند و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند.

شهادت و مجروح شدن جمعی از هموطنان عزیزمان در حرم یکی از فرزندان رشید حضرت امام موسی کاظم (ع)، حضرت احمد بن موسی شاهچراغ علیهم السلام بار دیگر نشان داد که آمریکای جنایتکار، صهیونیست‌های خبیث و مرتجعین ملعونی که پس مانده‌های خوارج در عصر حاضر هستند ایجاد جدایی بین میان محبان آل الله و آن بزرگواران و بحران آفرینی است.
این شیطان صفتان تصور می‌کنند که با این اعمال جنایتکارانه می‌توانند بین اقبال مردم اعم از شیعه و سنی از یک سو و زیارت مضاجع این بزرگواران از سوی دیگر جدایی بیندازند و میان برادران اهل تسنن و شیعه تفرقه ایجاد کنند در حالی که همگی شاهد هستیم چگونه اهل سنت و شیعه هر دو برای زیارت قبور آن بزرگواران اقبال روزافزون دارند.
امروزه دیگر هر مسلمان صادقی میداند که راه نجات مسلمین، راه اهل بیت (علیهم السلام) و تبعیت از طریقق سید الشهدا (ه) می‌باشد.
اکنون مردم جهان اعم از مسلمان و غیر مسلمان بدور از فشار تاریخی حکام جور با توجه به سرعت و کثرت تبادل اطلاعات، اقرار به این واقعیت دارند که اگر تلاش و هدایت بزرگان اسلام که مثل اعلای آن‌ها ائمه طاهرین (ع) هستند نبود دنیای امروز و به خصوص آینده محل غیر قابل تحملی برای زندگی بشر خداجوست.
نمونه چنین افراد خداجویی که غیر مسلمانند، اما به دنبال حقیقت هستند گاندی رهبر پاک سرشت بزرگترین جامعه انسانی غیر مسلمان یعنی هندو هاست که به صراحت می‌گوید آنچه من برای مردم هند آورده ام چیزی جز این نیست که از امام حسین (ع) و واقعه کربلا آموخته ام.
کیست که نداند بقای اسلام بواسطه شهادت سید الشهدا و ۷۲ تن از یاران آن بزرگوار تضمین شد و از آن پس هر آنچه که اسلاف این لکه‌های ننگ جهان اسلام، چون داعش علیه تعلیمات اهل بیت علیهم السلام کردند نتیجه‌ای جز لعنت ابدی مسلمانان اعم از شیعه و سنی و آزادگان جهان نگرفته اند.
مگر آسان است که هزاران نفر از جوانان جهان اسلام جهت حراست از حرم حضرت زینب (س) آن قهرمان کربلا که پیشتاز پرچمداران پیام کربلا بود به دمشق بروند و جان خویش را تقدیم پیشگاه آن شیرزن مصیبت بزرگ نینوا نمایند و نتیجه این شود که آن نماد اسلام، جهاد و شهادت کماکان بلند قامت و سرافراز بماند و جلوی احیای حرکت یزیدیان زمان را بگیرد.
در حادثه اخیر شاهد صحنه‌های دلخراشی از جمله تصویر آن خانم مظلومه که در حرم حضرت شاهچراغ به همراه فرزندش توسط این تروریست‌های خبیث به شهادت رسیدند بودیم که دل هر آزاده مسلمان و غیر مسلمانی که تحت تاثیر ماشین‌های تبلیغاتی عبری، عربی و غربی قرار نمی‌گیرند را به درد می‌آورد.
یک بار دیگر مجمع جهانی بیداری اسلامی تأکید می‌کند که روزگار دشمنان مسلمان نمای اسلام به سر آمده و هر روز که می‌گذارد ملت‌ها بیدار‌تر می‌شوند و امروز ارباب مرتجعین و صهیونیست‌ها یعنی آمریکای جنایتکار به سرعت از منطقه بیدار شدگان جهان اسلام اخراج می‌شوند.
از سویی سید مقاومت سید حسن نصرالله در شمال و از سویی دیگر اسوه ایستادگی سید عبدالملک حوثی در جنوب قلزم، چنان بر مواضع خویش استوارند و، چون سد سکندر در برابر تهاجم صلیبیان دیر آمده ایستاده اند که پشت دشمنان بین المللی اسلام را به لرزه درآورده اند و در راس همه این‌ها خلف صالح امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) کاروان بیداری اسلامی را مقتدرانه هدایت نموده و به سر منزل مقصود خواهند رساند انشالله.
مجمع جهانی بیداری اسلامی، حادثه تاسف بار و غم انگیز تروریستی گروه‌های تکفیری را به حضرت صاحب الزمان امام عصر (عجل الله)، نائب بر حقش مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، خانواده‌های داغدار و ملت مقاوم و شهید پرور ایران تسلیت عرض می‌نماید و اطمینان دارد همبستگی و اتحاد ملت بزرگ ایران توطئه دشمنان این مرز و بوم را از بین خواهد برد.