دیدار دکتر ولایتی با دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین
وی در این دیدار ضمن خوش آمد گویی، به تحلیل مباحث مختلف و جریانات موجود در منطقه و جریان مقاومت پرداخت و گفت: ما ارتباط نزدیک و جدی با جنبش جهاد اسلامی و مقاومت فلسطین داریم.
مشاور مقام معظم رهبری در ادمه به تحلیل اوضاع در یمن، عراق، سوریه، افغانستان و ترکیه پرداخت و در مورد عراق افزود: جدی‌ترین دموکراسی در مجموعه جهان عرب در عراق وجود دارد و این کشور در طی تاریخ اسلام مبدا تاریخ، سیاست و علم بوده است و می‌توان گفت بالقوه و بالفعل در آینده قوی‌ترین کشور عربی است.
دکتر ولایتی به سفر مقامات کشور‌های همسایه به ایران اشاره و بر اهمیت این سفر‌ها و اقتدار ایران در منطقه تاکید کرد.
دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین هم ضمن ابراز خرسندی از این دیدار از مواضع جمهوری اسلامی ایران و رهنمود‌های مقام معظم رهبری در حمایت از آرمان‌های مردم فلسطین تقدیر کرد و گفت: مقام معظم رهبری در قلب ما جای دارند و شخصیتی در جهان قابل مقایسه با ایشان وجود ندارد.
زیاد نخاله افزود: شما برادر بزرگ ما هستید و هم در داخل ایران و هم خارج از ایران نقش بسیار مهم و موثری دارید. خوشحال هستم در زمانی به ایران سفر کردم که ایران از همیشه مقتدر‌تر و قوی‌تر است و مقاومت هم امروز مقاوم‌تر و مقتدر‌تر از هر زمانی است.
وی با تاکید بر این که در داخل فلسطین هم اوضاع خوب است افزود: اسرائیلی‌ها امروز تحت تاثیر قدرت جمهوری اسلامی ایران و نیرو‌های مقاومت قرار دارند و از همه طرف محاصره شده اند و این امر چیزی است که به برکت رهنمود‌های مقام معظم رهبری میسر گردیده است که ایران و مقاومت هر روز قدرتمند‌تر از گذشته باشد و
امروز جنبش جهاد اسلامی در تمامی مواضع در حوزه مقاومت وضعیت مطلوبی دارد و به رغم تمام تلاش‌هایی که دشمنان و هم پیمان آنان کرده اند وضعیت مقاومت در حال پیشرفت می‌باشد و در تمام جبهه‌ها دشمن محاصره است و شاهد هستیم که سیاست‌های دشمنان و آمریکا در برابر قدرت جمهوری اسلامی ایران یک سیاست بسیار ناتوان است.