دیدار دکتر ولایتی و وزیر خارجه سوریه
تاکید بر خروج بیگانگان از منطقه

وزیر خارجه سوریه در ابتدای این دیدار ضمن تقدیر از مواضع بسیار مهم و قاطع مقام معظم رهبری و جمهوری اسلامی ایران گفت: از مواضع محکم مقام معظم رهبری بسیار سپاسگزار هستیم و اطاعت از فرامین ایشان را لازم می‌دانیم. تصمیم قاطع جمهوری اسلامی ایران و همچنین سوریه، ایستادگی در برابر اشغالگرانی است که به ناحق سالهاست خاک این کشور را تصرف کرده‌اند و در مقابل آن‌ها ایستادگی خواهیم کرد و مواضع مقام معظم رهبری همیشه *حلال مسائل منطقه‌ای بوده است. *
وی تاکید کرد: ایران به عنوان مهمترین کشور جبهه مقاومت، تاکنون حمایت‌های اساسی و عملی کرده و از جمهوری اسلامی ایران به عنوان پیشتاز جبهه مقاومت در مقابله با آمریکا و طرح‌های مخرب آن‌ها در منطقه تشکر می‌کنیم.

دکتر ولایتی هم این دیدار گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره از محور مقاومت که سوریه به عنوان یکی از مهمترین حلقه‌های طلایی این زنجیره است حمایت کرده و به حمایت خود ادامه می‌دهد ضمن آن که از مواضع این کشور در مخالفت با سازشکاری‌های رایج در منطقه در خصوص طرح‌های ضد فلسطینی حمایت می‌کند و بی تردید همکاری کشور‌های عضو جبهه مقاومت برای اخراج ته مانده‌های آمریکا از سوریه و سایر بخش‌های منطقه باید کماکان با قوت ادامه یابد و هیچ گاه جمهوری اسلامی ایران در این مورد کوتاه نخواهد آمد و رژیم صهیونیستی و عوامل آنان کوچک‌تر از آن هستند که بتوانند جبهه قدرتمند مقاومت را تضعیف نمایند.
دکتر ولایتی افزود: جمهوری اسلامی ایران به عنوان پرچمدار جبهه مقاومت در منطقه کماکان از شما حمایت می‌کند همانطور که تاکنون حمایت کرده است.