بیانیه مجمع جهانی بیداری اسلامی در محکومیت فجایع اخیر در افغانستان
متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
من قتل نفسا بغیر نفس او فساد فی الارض فکانما قتل الناس جمیعا (مائده - ۳۲)

بار دیگر دست‌های ناپاک و جنایتکار تروریست‌های تکفیری از آستین افراطیون متوحش بیرون آمد و در ماه مبارک رمضان آغشته به خون مسلمانان و روزه داران افغانستانی شد.
این اقدام تروریستی هتک حرمت به ماه مبارک رمضان، خانه خدا و ادامه کشتار بی گناهان است که دور از ارزش‌های انسانی، اخلاقی و مذهبی است و از سوی جنایتکاران و تروریست‌ها با پشتیبانی آمریکا در جهت ایجاد بحران در منطقه به وقوع می‌پیوندد، هر چند طبل رسوایی آنان پیش از این در سوریه و عراق به صدا در آمد.
اقدام اخیر تروریستی در مزار شریف در واقع تکمیل پازل، توطئه و نقشه‌ای است که به دنبال ایجاد تفرقه در میان امت اسلامی است، یک بار در مسجدالاقصی و بار دیگر در پاکستان و اکنون در افغانستان و همه این‌ها نشانگر آن است که این گونه جنایات حد و مرز نمی‌شناسد.
یقینا این گونه اقدامات به منظور ایجاد تنش و راه اندازی جنگ‌های قومی، مذهبی، قتل و عام و کشتار مسلمانان و در نتیجه ترسیم چهره‌ای غیر واقعی و اسلام هراسی، برنامه ریزی شده است.
مجمع جهانی بیداری اسلامی این اعمال و جنایات بزدلانه را به شدت محکوم می‌کند و تاکید می‌نماید حکومت کنونی افغانستان مسئول ایجاد امنیت برای همه مسلمانی است که در حال انجام فرایض دینی هستند و می‌بایست در این زمینه پاسخگو باشد و اطمینان دارد که ملت مسلمان افغانستان به زودی پاسخ آن‌ها را مانند آنچه در عراق و شام دریافت کردند خواهند داد و از همه دولت ها، ملت ها، شخصیت ها، گروه‌ها و احزاب جهان اسلام و آزادیخواهان جهان می‌خواهد که باحفظ اتحاد، همدلی و یکپارچگی جلوی استراتژی دشمنان اسلام و عوامل بازی خورده آنان را گرفته و با دلجویی از خانواده شهدا، مجروحین و مصدومان از تکرار چنین فجایعی جلوگیری به عمل آورند.