دکتر ولایتی در نشست شورای سیاستگذاری «جایزه جهانی ایثار سردار سلیمانی» مطرح کرد:
فرهنگ ایثار زمینه ساز تحقق وعده الهی در نصرت و پیروزی است

دکتر ولایتی در نخستین نشست شورای سیاستگذاری جایزه جهانی ایثار سردار سلیمانی که روز دوشنبه ۳۱ شهریور ماه برگزار شدافزود: فرهنگ ایثار و  شهادت برکات مستقیم و غیرمستقیم زیادی به جامعه منتقل نموده و زمینه ساز تحقق وعده الهی برای صالحان ومومنان است.

وی افزود: ایثار به عنوان یک فرهنگ متعالی در زمره عالی ترین مفاهیم الهی و والاترین ارزش هایی است که یک انسان متعهد می تواند بهآن دست یابد. ایثارگران بدون هیچ چشم داشتی خود را وقف خدمت به مردم نموده اند و ارج نهادن به فداکاری های آنان به عنوان یک امرجهادی، دینی و سیاسی، علاوه بر به جا آوردن ادای دین و سپاسگذاری، موجب معرفی آنان به جامعه و الگوسازی از این انسان هایفداکار می شود.

 

دکتر ولایتی تاکید کرد: این جایزه به منظور پاسداشت مجاهدت شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافعان حرم، امنیت و مقاومت و در جهتترویج ارزش های والای انسانی و اسلامی در زمینه مقاومت در برابر استکبار اهدا خواهد شد.

 

به گفته دکتر ولایتی، این دومین جایزه بین المللی جمهوری اسلامی ایران است که بنا دارد مصادیق ایثار را در سراسر جهان شناسایینموده و به عنوان الگو به مردم جهان معرفی نماید.

جایزه جهانی ایثار سردار سلیمانی به همت مجمع جهانی بیداری اسلامی با همراهی ۱۶ نهاد و گروه دولتی و غیردولتی ایرانی و خارجیبه صورت دوسالانه برگزار خواهد شد.

هدف از اعطای این جایزه که بر اساس پیشنهاد سال ۱۳۹۶ سردار شهید قاسم سلیمانی اعطا خواهد شد، ترویج روحیه ایثار در عرصههای مختلف اجتماعی است.

در نشست روز دوشنبه که با شرکت مسئولان و نمایندگان دستگاه های مختلف برگزار شد، نحوه اعطای جایزه، شیوه نامه ارزیابیکاندیداها و دیگر موضوعات مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.