با حضور دکتر ولایتی و میهمانان خارجی مراسم سی و هشتمین سالگرد انقلاب اسلامی
هم اندیشی بیداری اسلامی طلیعه تمدن نوین اسلامی برگزرا شد

در ابتدای این نشست دکتر ولایتی دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی بیان داشت: انقلاب اسلامی در ایران متعلق به همه جهان اسلام است. امواج خروشان بیداری اسلامی به سرتاسر جهان اسلام و بشریت رسیده و هر روز آثار مبارک آن در نقاطی از جهان آشکار می شود.

دکتر ولایتی با بیان اینکه همه ما مدیون اسلام هستیم تاکید کرد: اسلام همیشه زنده است و هرگز مسلمانان به اسلام رو کنند گویی که صدر اسلام است. بیداری اسلامی بازگشت به اسلام و ارزش های اسلامی است، بیداری اسلامی خود مرهون اسلام جاودانه است و منجر به تمدن اسلامی می شود و تمدن اسلامی تمام شدنی نیست.

وی افزود: تمام ملل اسلامی در طول تاریخ اسلام کم یا زیاد در امواج متواری بیداری اسلامی نقش داشته اند. ما باید یادی کنیم از زحمات امیر عبدالقادر الجزایری، عمر مختار، شیخ محمد عبدو، میرزای شیرازی، آخوند خراسانی و امام خمینی (ره) که در راه اسلام مجاهدت کردند: در عرض جغرافیای اسلامی افراد بزرگی را می بینیم که مجددین اسلام هستند. هرگز اسلام بن مشکلی برخورد فرزندی از فرزندان اسلام به پا خواسته و اسلام وا به پا کرده و امواج این خیزش به نقاط دیگر دنیا نیز رسیده است.

دکتر ولایتی بیان داشت: آنچه که امروز در جهان اسلام می گذرد مدیون امام خمینی (ره) است چون امام (ره) جز اسلام چیزی نمی گفت و مقاومت خود را از مسلمانان صدر اسلام به ارث برده بود. ایستادگی رهبر معظم انقلاب در مقابل بیگانگان، آمریکایی ها و صهیونیست ها موجب شده دیگر ملت ها مانند عراق، لیبی، یمن، لبنان، سوریه، فلسطین، افغانستان، تونس، مصر و آسیای شرقی برای مقابله با آنان تشویق و ترغیب شوند و در مقابل سلطه استکبار بایستند.

دکتر ولایتی در پایان همایش یک‌روزه هم‌اندیشی مهمانان خارجی شرکت کننده در سی و هشتیمن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در بخش دیگری از سخنان خود با دعوت از 400 اندیشمند و فرهیخته جهان اسلام،‌ گفت: مخالفت با آزمایش موشکی ایران به معنای مخالفت با تقویت بنیه دفاعی ایران و جهان اسلام است.

وی افزود: ان‌شاءالله همه ما فردا در راهپیمایی حضور خواهیم یافت تا با به نمایش گذاشتن این اتحاد جواب محکمی به دشمنان مشترک جهان اسلام بدهیم. فردا شاهد حضور میلیونی مردم در سراسر ایران خواهیم بود.

وی ادامه داد: تقویت بنیه دفاعی ایران یعنی تقویت بنیه دفاعی جهان اسلام، روی این قضیه اینقدر حساسیت بوجود آورده‌اند؛ در حالی که بسیاری از کشورها در حال تقویت نیروی نظامی خود هستند. سیاست آمریکایی‌ها، صهیونیست‌ها و متحدان آنان در اروپا و جهان اسلام تضعیف جمهوری اسلامی ایران است.

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی با اشاره به کودتای ترکیه گفت: دشمنان مسلمانان کودتای ترکیه را علیه اردوغان به راه انداختند که ایشان نماینده مردم کشورش است که در جریان انتخابات انتخاب شده است. از ما می‌پرسند بهترین پاسخ ایران به رجزخوانی‌های رئیس جمهور بی‌تدبیر آمریکا چیست؟ پاسخ می‌دهم؛ حضور میلیونی مردم در راهپیمایی میلیونی 22 بهمن.

وی تداوم سیاست‌های هیأت حاکم ‌آمریکا را موجب منزوی شدن آمریکا بین متحدانش دانست و افزود: هیأت جدید دولت آمریکا با سخنان ضد و نقیض رئیس جمهور بی‌تدبیرش حتی داخل خود آمریکا هم دچار مشکل است. رئیس جمهور جدید یک روز علیه ایران،‌یک روز علیه چین، یک روز علیه اتحادیه اروپا، یک روز علیه سازمان ملل، یک روز علیه آمریکای لاتین، یک روز علیه کشورهای عضو سازمان پاسفیک و آپک و یک روز درباره دیوار مکزیک و آمریکا سخن می‌گوید، گویا تصمیم دارد با همه جهان به مقابله برخیزد. اگر این سیاست را ادامه دهدبه طور حتم بین کشورهای جهان منزوی خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش از مشارکت فعال اندیشمندان حاضر در همایش تشکر کرد و افزود: انقلاب اسلامی از ایران آغاز ولی محدود به مرزهای ایران نیست. امام خمینی (ره) گفته‌اند انقلاب ایران به جهان صادر می‌شود و اکنون این اتفاق افتاده است. انقلاب اسلامی چیزی جز برگشت به ارزش‌های اصیل اسلامی و مقابله با دشمنان در جهت عکس تفرقه و تجزیه امت اسلام نیست.

دکتر ولایتی افزود: آرمان انقلاب اسلامی جز اسلام، آرمان دیگری نیست. قدرت مسلمانان جز با پایبندی به آرمان‌های اسلام حفظ نمی‌شود. البته باید توجه داشت که بدون رهبری عالم، متقی، مدیر و مدبر امکان پیدایی چنین موضوعی وجود نداشته و نخواهد داشت. انقلاب اسلامی ایران مدیون خردمندی‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری و تبعیت و همراهی مردم بوده است.

وی یکی از مظاهر صدور انقلاب اسلامی ایران را انتفاضه مردم فلسطین دانست و افزود: این انتفاضه چیزی جز حضور همه فلسطینیان در صحنه نیست. حضور همگانی فلسطینیان در صحنه، صهیونیست‌ها را به زانو درآورده همچنانکه حضور همه مردم عراق، سوریه و یمن در صحنه مبارزه موجب پیروزی آنان شده است.