velayati.ir

تعداد بازدید: ۸۰۲
پ
کد خبر: ۲۹۸۲
تاریخ انتشار: يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 12 May 2024

دیدار دکتر ولایتی با ادیب و سیاستمدار فلسطینی

منیر شفیق ادیب، سیاستمدار فلسطینی و متفکر جهان عرب با دکتر ولایتی دیدار و گفتگو کرد و در مورد تحولات منطقه و جنگ غزه به بحث و گفتکو پرداختند

دکتر ولایتی در این دیدار ضمن خوش آمد گویی به منیر شفیق از تلاش‌های بیش از سه ربع قرن وی در دفاع از حقوق مردم مظلوم فلسطین و مبارزه علیه رژیم صهیونستی تقدیر و تشکر کرد.
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل در این دیدار پیروزی‌های اخیر مقاومت و مردم غزه را تبریک گفت و تاکید کرد: مردم غزه و فلسطین به جهان ثابت کردند که با ایستادگی و مقاومت می‌توان بر ظلم پیروز شد و ما امروز نتیجه این صبر و شجاعت مردم غزه را می‌بینینم.
دکتر ولایتی خاطر نشان کرد: امروز جهان شاهد جنایات و ظلم رژیم صهیونستی نسبت به مردم بی دفاع غزه بود و موج بیداری در وجدان‌های آگاه و بیدار در مقابله با این غده سرطانی بیدار شد و از نشانه‌های ان افول تدریجی رژیم و تظاهرات داشنجویان آمریکایی و اروپایی و سایر دانشجویان و آزادی خواهان در سراسر جهان بر علیه اقدامات و جنایات رژیم سفاک صهیونیستی می‌باشد.
دکتر ولایتی افزود: رژیم صهیونیستی رفتنی است و ملت شجاع فلسطین پیروز خواهد شد.
منیر شفیق نیز ضمن ابراز خرسندی از دیدار با دکتر ولایتی از حمایت‌های بی دریغ جمهوری اسلامی ایران از آرمان‌های فلسطین تشکر کرد.
منیر شفیق گفت: ما امروز شاهد شکل گیری یک نظام جدید در دنیا هستیم و باید نقش خود را در این نظم جدید پر رنگ‌تر ایفا کنیم ایران در این نظم جدید نقش مهمی خواهد داشت.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران همیشه در دفاع از فلسطین پیش قدم بوده است و امام خمینی (ره) اولین شخصیتی بود که دفاع از فلسطین و مبارزه با رژیم صهیونستی در جهان اسلام را به صورت جدی پایه گذاری کرد و بعد از ایشان نیز حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای راه ایشان را در حمایت از آرمان‌های فلسطین و قدس شریف و مبارزه با رژیم صهیونیستی ادامه دادند.
منیر شفیق افزود: اکنون وارد مرحله جدیدی شده ایم که از یک سو عملیات بزرگ طوفان الاقصی و از سوی دیگر وعده صادق نقشه‌های ظالمانه رژیم صهیونستی و حامیان غربی آن‌ها را بر هم زد، جهان اسلام با فداکاری فلسطینیان و حمایت کشور‌های بزرگ و تعیین کننده منطقه و موثر در جهان به رهبری جمهوری اسلامی ایران و تدابیر افتخار آمیز مقام معظم رهبری موازنه جدیدی را شکل داده که هیمنه کشور‌های پس مانده از استعمار را شکسته است و قطعا پیروزی نهایی با فلسطینیان با همراهی شجاعانه و تاریخی جبهه مقاومت خواهد بود.

جهان دیگر جهانی نیست که آمریکا و فرانسه در آن حکومت کنند، امروز جهان هم تغییر کرده است، آمریکا قدرت و هیمنه خودش را از دست داده است و به شدت تضعیف شده است.

وی افزود: این جنگ اثبات کرد فلسطینیان قوی هستند، ملت فلسطین همه آماده جانفشانی هستند و یک جبهه و یک محور بزرگ و قوی به وجود آمده است و ایران در آن نقش اساسی دارد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار