velayati.ir

تعداد بازدید: ۷۹۰
پ
کد خبر: ۲۹۷۹
تاریخ انتشار: يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - 14 April 2024
گفتگوی تلفنی دکتر ولایتی و اسماعیل هنیه

مقاومت امروز و تحولات منطقه در تاریخ سابقه نداشته است

دکتر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل روز یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ با اسماعیل هنیه رییس دفتر سیاسی حماس گفتگو کرد.

دکتر ولایتی در این گفتگوی تلفنی ابتدا شهادت پسران و تعدادی از اعضای خانواده هنیه در غزه را به وی تبریک و تسلیت گفت و تاکید کرد: مقاومتی که فلسطینیان در طی بیش از ۶ ماه گذشته انجام داده اند در طول تاریخ مبارزات معاصر و متاخر این کشور بی نظیر بود و در طی این مدت نشان داده شد که فلسطین تنها نیست بلکه مسلمانان و آزادی‌خواهان در سراسر جهان در کنار مردم مظلوم فلسطین هستند و انشالله این حمایت ها تا نابودی کامل رژیم جنایتکار صهیونیستی ادامه خواهد یافت.

دکتر ولایتی افزود: عملکرد مردم مومن و قهرمان فلسطین حاکی از این است که این مبارزات وارد دور تازه ای شده که در تاریخ معاصر سابقه نداشته است و اضمحلال و فروپاشی رژیم صهیونیستی که در این مدت تعداد زیادی از مردم مظلوم غزه و فلسطین را به شهادت رساند قریب الوقوع است.

وی تاکید کرد: بدون تردید این همکاری های هماهنگ و همه جانبه بین کشورها و مجموعه های عضو جبهه مقاومت به صورت روزافزونی ادامه خواهد داشت.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در بخش دیگری از این مکالمه تلفنی ضمن محکومیت حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سوریه گفت: اقدام شجاعانه و مدبرانه شب گذشته جمهوری اسلامی ایران در عملیات وعده صادق موجب رسوایی کشورهای غربی و حامیان رژیم پوشالی صهیونیستی شد که در طی سال های پس از جنگ اول و دوم جهانی سعی می‌کردند از رژیم صهیونیستی یک قدرت منطقه ای بسازند ولی با این حرکت دفاعی قاطع و کوبنده در حقیقت هیمنه ساختگی صهیونیست ها شکسته شد و صلیبی های دیر آمده در جهان را رسوا کرد.

دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی در مورد عملیات وعده صادق که شب گذشته از خاک ایران علیه رژیم صهیونیستی انجام شد تصریح کرد:
مجموعه اقداماتی که در طی ماه های اخير توسط فلسطینی ها و حامیان آنها در جبهه مقاومت انجام شد نشان دهنده یک تحول اساسی در تاریخ مبارزات اسلامی می باشد‌ . این دو نقطه عطف یعنی ایثار و اقتدار شما از یک طرف و اقدام قاطع ، روشن و صریح جمهوری اسلامی ایران از طرف دیگر نشان داد که اقتدار روز افزون جبهه مقاومت در منطقه یک واقعیت انکار ناپذیر است.

وی افزود: نکته مهم این که غیرتمندان جهان اسلام از یمن ، لبنان، سوریه، عراق ، فلسطین و ایران کاری انجام داده اند که دنیا را به شگفتی وا داشته است.

رئیس دفتر سیاسی حماس هم در این گفتگو ضمن تشکر از حمایت ها و مواضع جمهوری اسلامی ایران به ویژه مقام معظم رهبری(مد ظله العالی )در قبال فلسطین و در بیش از ۶ ماه مبارزه سخت گفت: جنایاتی که اخیرا رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن فرزندان و نوه های من انجام داد تنها بخشی از جنایات این رژیم سفاک می باشد و ابعاد مختلفی دارد اولا نشان دهنده روحیه شیطانی و انتقام جوی رژیم جنایتکار صهیونیستی می باشد و از سوی دیگر شکست رژیم صهیونیستی در این جنگ را نشان میدهد که به هیچ یک از اهداف اعلام شده خود نرسیدند و قطعا توطئه دشمن هرگز عملی نخواهد شد و مقاومت پیروز خواهد بود.
اسماعیل هنیه در خصوص عملیات وعده صادق گفت: این عملیات شجاعانه نقطه عطفی در نحوه و شیوه درگیری با رژیم صهیونیستی است و این عملیات ها بر این تاکید دارد که زمان عربده کشی صهیونیست ها در فلسطین و منطقه به پایان رسید است.
وی افزود: من از این تبریک و تسلیت شما تشکر می کنم و خدا را شاکرم که خون فرزندانم در راه آزادی قدس و مسجد الاقصی با خون دیگر شهدای راه مقاومت که همه آنها فرزندان من هستند آمیخته شد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار