velayati.ir

تعداد بازدید: ۱۱۳۹
پ
کد خبر: ۲۹۴۰
تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۲ - 01 August 2023

دیدار دکتر ولایتی با فیصل مقدار وزیر خارجه سوریه

دکتر ولایتی مشاور‌ مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه در تهران دیدار و در خصوص مسائل مهم منطقه ای و بین المللی و همکاری های فیمابین گفتگو کردند

در ابتدای این دیدار دکتر ولایتی ضمن خوش آمد گویی گفت: توسعه روز افزون روابط ایران و سوریه در تمامی ابعاد مورد توجه جدی قرار دارد که می‌تواند نقش مهمی را در حوزه منطقه‌ای و بین المللی به دنبال داشته باشد و خرسندیم که روند همکاری‌ها و فعالیت‌ها در این چارچوب گسترش می‌یابد.

وی تاکید کرد: جبهه مقاومت توانسته است با اتحاد و کنار یکدیگر بودن توطئه‌های دشمنان و اهداف شوم آنان را خنثی کند و به پیروزی‌های فراوانی دست یابد و بی تردید پس از این نیز موفقیت‌های بیشتری را کسب خواهد کرد.

ولایتی تصریح کرد:
سوریه نماد مقاومت بوده و نقش رئیس جمهور آن کشور تعیین کننده و موجب عزت جمهوری عربی سوریه در مقابل تهاجمات صهیونیست‌ها و حامیان آن‌ها به رهبری آمریکا بوده است.
فیصل مقداد نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار تاکید کرد: لازم می‌دانم از مواضع محکم جمهوری اسلامی ایران در حمایت از سوریه و جبهه مقاومت تقدیر و تشکر نمایم و دیدار مجدد شما کمک خواهد کرد که با یک هماهنگی بهتر و روحیه بالا، مسیر توسعه همکاری‌ها را دنبال نماییم و تاکنون در ملاقات‌های مختلف که داشتیم توصیه‌های شما در مورد مسائل و روابط دو جانبه برای ما راهگشا بوده است.
وی تصریح کرد: علیرغم همه چالش‌ها و مشکلات به برکت دوستی با جمهوری اسلامی ایران همچنان احساس قدرت می‌کنیم و همواره به دوستی و حمایت جمهوری اسلامی ایران افتخار می‌کنیم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار