velayati.ir

تعداد بازدید: ۱۴۹۵
پ
کد خبر: ۲۸۹۷
تاریخ انتشار: يکشنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۱ - 23 October 2022
دکتر عادل عبدالمهدی در دیدار با دکتر ولایتی:

تلاش های ایران در ایجاد ثبات و امنیت در منطقه قابل تقدیر است

دکتر ولایتی با دکتر عادل عبدالمهدی دیدار و در خصوص مسایل منطقه ای و بین المللی تبادل نظر کردند

دکتر ولایتی در ابتدای این دیدار، ضمن تبریک انتخابات موفقیت آمیز عراق به ملت بزرگ عراق گفت: این موفقیت با وحدت و همدلی همه مردم بزرگ عراق زمینه مناسب و جدیدی است تا این کشور نقش موثری را به عنوان یکی از مهمترین کشور‌هایی منطقه، جهان اسلام و عرب ایفا نماید و امیدواریم شاهد موفقیت‌های روزافزون ملت و دولت عراق باشیم و جمهوری اسلامی ایران نیز در کنار مردم عراق خواهد بود.
دکتر ولایتی نیز ضمن ارائه تحلیل از مسائل و تحولات منطقه ای، به توطئه دشمنان به ویژه آمریکایی‌ها پرداخت و افزود: آمریکایی‌ها باید از منطقه بیرون بروند و مستمرا با هدف تضعیف و تجزیه کشور‌های اسلامی و ایجاد تفرقه میان امت اسلامی در حال دشمنی و توطئه هستند.
دکتر ولایتی گفت: عراق اکنون در قوی‌ترین وضعیت خود قرار دارد و بی تردید جمهوری اسلامی ایران و کشور‌های عضو مقاومت باید هر روز متحد‌تر باشند.
دکتر عادل عبدالمهدی نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار گفت: ملت عراق مقطع سختی را پشت سر گذاشتند و این شرایط برای همه از جمله دوستان عراق سخت بود و شاهدیم که روزانه اتفاقات خوب و بزرگی در حال وقوع است.
وی افزود: دشمنان بسیار تلاش کردند که با ایجاد توطئه، وحدت بین ما را برهم بزنند و نقطه اوج آن زمانی بود که حاج قاسم سلیمانی، ابو مهدی المهندس و فخری زاده را شهید کردند.
دکتر عادل عبدالمهدی تاکید کرد: علیرغم این دشمنی ها، امروز شاهد هستیم که نظام استکبار روز به روز ضعیف‌تر می‌شود و در حال فروپاشی است.
وی تصریح کرد: آنچه که در اوکراین در جریان است نتیجه تناقضات است و ناتو می‌خواهد دنیا را ببلعد و می‌بینیم که اروپا هم در یک بحران عظیم به سر می‌برد و کشور‌های غربی از حیث مسائل داخلی و خارجی در حال ضعیف شدن هستند و این در حالی است که جهان اسلام و جهان شرق به رغم تمام تلاش‌ها و دشمنی بدخواهان در حال متحد شدن است.
دکتر عادل عبدالمهدی افزود: امروز می‌بینیم که ایران یک رشد بزرگی پیدا کرده و در حال کامل کردن عناصر قدرت اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و ساختاری است و به همین دلیل بر علیه ایران توطئه می‌کنند و اعتراضات اخیر گواه بر این است.
با وجود این مسائل جمهوری اسلامی قدرتمند‌تر از همیشه است و ملت ایران از این آزمون سربلند بیرون خواهند آمد. در عراق هم دشمنان به دنبال توطئه بودند، ولی موفق نشدند چرا که امروز در عراق شاهد هستیم حامیان مردمی مقاومت بیش از گذشته در میان مردم وجود دارند و الحمدالله شرایط عراق خوب است و امور به سمت مناسبی پیش می‌روند.
وی در پایان از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران در ایجاد ثبات و امنیت در منطقه تقدیر کرد و گفت: روابط جدید ایران با روسیه و چین و دیگر کشور‌ها نشان از یک نظام جدید جهانی می‌دهد و امروز ایران تبدیل به قدرت اول منطقه شده و دشمنان تلاش کردند که ایران را منزوی کنند، ولی ایران در قله منطقه قرار دارد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربیننده ها