velayati.ir

تعداد بازدید: ۱۳۸۷
پ
کد خبر: ۲۸۹۶
تاریخ انتشار: جمعه ۲۹ مهر ۱۴۰۱ - 21 October 2022

سفارتخانه‌های ایران و عربستان باید فعال باشند

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل درباره روابط ایران و عربستان گفت: ما همسایه عربستان هستیم و باید با هم همزیستی کنیم؛ بنابراین سفارتخانه‌های دو کشور باید فعال باشند تا مشکل از طریق بهتری حل شود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در گفتگو با شبکه لبنانی المیادین گفت: ارتباط میان تشکل‌های جبهه مقاومت بسیار خوب است و این در حالی است که کشور‌های غربی متحد نیستند.
وی اظهار کرد: ایران در قلب جبهه مقاومت است و در کنار یمن، لبنان، سوریه، فلسطین و عراق ایستاده است.
ولایتی در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود تاکید کرد: اتفاقات اخیر ایران ناراحت‌کننده است، اما این امر چه ارتباطی با این مسأله دارد که مجموعه‌هایی مسلح از طرف بارزانی از خارج بیایند و مردم کُرد ما را بکشند؟
مشاور مقام معظم رهبری گفت: در حوادث اخیر ایران، کشور‌های بیگانه به دنبال بهانه می‌گردند و این امر طبیعی نیست.
ولایتی تاکید کرد: واشنگتن و تل‌آویو آن قدر قوی نیستند که بتوانند طرح‌های خود را در ایران پیاده کنند و ملت ایران اجازه تحقق چنین مسأله‌ای را نخواهد داد.
وی همچنین خاطرنشان کرد: طی هفته‌های اخیر نیرو‌های داعشی از عراق به افغانستان انتقال داده شدند تا ابزار دست آمریکایی‌ها باشند. آمریکایی‌ها می‌خواهند در مکانی باشند که بتوانند ثروت دیگر کشور‌ها را غارت کنند.
ولایتی ادامه داد: اروپایی‌ها پیش‌تر سیاست مستقلی داشتند، اما امروز دنباله‌رو واشنگتن شده‌اند. غربی‌ها بر این باورند که جهان تک‌قطبی و آمریکا ابرقدرت است.
وی درباره روابط ایران و عربستان نیز تأکید کرد: ما همسایه عربستان هستیم و باید با هم همزیستی کنیم؛ بنابراین سفارتخانه‌های دو کشور باید فعال باشند تا مشکل از طریق بهتری حل شود.  
ولایتی اضافه کرد: ما همچنین از کشور دوست و برادر، عراق، حمایت می‌کنیم و امیدواریم نقش تاریخی این کشور بازگردانده شود.
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل درباره لبنان نیز تاکید کرد: ما از لبنان حمایت می‌کنیم و خط مرزی دریایی این کشور باید مشخص شود؛ همچنین رژیم صهیونیستی باید از منطقه مرز‌های دریایی لبنان خارج شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربیننده ها