velayati.ir

تعداد بازدید: ۵۱۷
پ
کد خبر: ۲۸۶۰
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۱ - 18 April 2022
گفتگوی تلفنی دکتر ولایتی و رئيس دفتر سیاسی حماس

ملت فلسطین، گام‌های استواری را به سمت سرکوب رژیم صهیونیستی برداشته و این راه ادامه خواهد داشت

دکتر ولایتی در تماس جداگانه با اسماعیل هنیه رئيس دفتر سیاسی حماس، پیروزی‌های بزرگ مردم فلسطین به رهبری افراد مبارز، شناخته شده، شجاع و با سابقه درخشان همچون دکتر اسماعیل هنیه را تبریک گفت.
دکتر ولایتی در این گفتگوی تلفنی، ضمن تبریک ماه مبارک رمضان گفت: امیدواریم و اطمینان داریم که این مبارزات ارزشمند در جهت نجات ملت مظلوم فلسطین از سیطره یکی از سفاک ترین رژیم های تاریخ بشر هر چه زودتر به نتیجه خواهد رسید و بر اساس وعده خداوند تبارک و تعالی که می فرماید"ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم" قطعا پیروزی نهایی برای مردم فلسطین به دست خواهد آمد.
دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی با تاکید بر این که بدون تردید تمسک به اسلام، مهم ترین علت پیروزی های مستمر و فزاینده مردم فلسطین و شکست صهیونیست‌ها بوده است افزود: این از افتخارات شما و دیگر رهبران حماس و جبهه جهاد اسلامی است که با تمسک به اسلام گام بر می دارید و پس از چند دهه تحمل فشار صهیونیست ها و حامیان آنها، اکنون که شما پرچم اسلام را برافراشتید، مردم شریف فلسطین با اطمینان بیشتری زیر پرچم افتخار آمیز اسلام عزیز جمع شده اند و این پیروزی‌های چشمگیر را به دست آورده اند.
وی افزود: انقلاب اسلامی ایران از همان آغاز توسط امام خمینی(ره) موضوع رهایی فلسطین و کمک به مردم تحت ستم این بخش مهم از جهان اسلام را به موازات مبارزه با رژیم پهلوی و آمریکا وجهه همت خویش قرار داد و اکنون نیز مقام معظم رهبری با اهتمام بسیار به مسئله فلسطین و آزادی قبله اول مسلمین توجه دارند و نظام جمهوری اسلامی ایران کماکان حمایت از مبارزات مردم فلسطین را وظیفه خود می داند و دور نخواهد بود روزی که ان شاءالله به امامت ایشان در مسجد الاقصی نماز بخوانیم.
دکتر ولایتی با اشاره به صدور بیانیه خود به عنوان دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی بیانیه ای در خصوص جریانات اخیر در سرزمین های اشغالی، بر حمایت از آرمان های مردم مظلوم فلسطین تاکید کرد.
در ادامه این گفتگوی تلفنی، رئیس دفتر سیاسی حماس نیز ضمن تشکر و قدردانی از مواضع جمهوری اسلامی ایران و دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی در دفاع از آرمان‌های مردم مظلوم فلسطین گفت: آموزه های اسلامی همیشه راه را برای ما روشن نموده و ما این آموزه ها را در گفته های شما دیدیم و احساس کردیم و شما چه در زمانی که در وزارت خارجه بودید و چه اکنون که در سمت مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل قرار دارید همواره در مورد فلسطین پایمردی داشتید و از جمهوری اسلامی ایران که یک سیاست ثابت در دفاع از فلسطین و آرمان‌های مردم مظلوم داشته قدردانی می کنیم و به این که جمهوری اسلامی ایران یک حامی قدرتمند است مفتخریم.
وی تاکید کرد: بنده به شما اطمینان می دهم که ملت ما گام‌های استواری را به سمت سرکوب رژیم صهیونیستی برداشته و این راه ادامه خواهد داشت و یقین داریم که پیروزی از آن ماست.
هنیه در پایان ضمن آرزوی سلامتی برای رهبر معظم انقلاب و مردم ایران، خواستار آن شد که مراتب قدردانی از حمایت های بی دریغ ایشان از مردم مظلوم فلسطین به معظم له تقدیم گردد.
دکتر ولایتی همچنین به صورت جداگانه در تماس تلفنی با دکتر زیاد نخاله دبیر کل جنبش‌ جهاد اسلامی گفتگو کرد
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربیننده ها