velayati.ir

تعداد بازدید: ۱۷۳۹
پ
کد خبر: ۲۸۳۳
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - 06 December 2021

دیدار دکتر ولایتی با  رئیس شورای امنیت ملی قرقیزستان

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با طلعت بیک مصدق اف رییس شورای امنیت ملی قرقیزستان دیدار و گفتگو کرد.
دکتر ولایتی در این دیدار ضمن خوش آمد گویی، بر توسعه روابط همه جانبه با کشور قرقیزستان تاکید کرد و با توجه به اشتراکات فراوان بین دو کشور گفت: ما و شما هرچند مرز مشترک نداریم، ولی در یک منطقه قرار داریم و مانند همسایه هستیم و مشترکات فراوان فرهنگی، دو ملت را به یکدیگر نزدیک کرده است.
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در ادامه گفت: ما باید از ظرفیت‌های بالقوه‌ای که بر اساس اشتراکات دو ملت است استفاده کنیم و آنان را تقویت نماییم و باید ارتباط قوی تری داشته باشیم و خوشبختانه این مسیر بسیار هموار و در اختیار قرار دارد و جمهوری اسلامی ایران آماده توسعه همکاری‌های همه جانبه می‌باشد.

دکتر ولایتی ضمن تشریح و تحلیل مسایل منطقه هم پرداخت و تاکید کرد: کشور‌های منطقه باید با هم متحد باشند و در جهت توسعه همکاری‌ها گام بردارند و با احترام متقابل گام‌های جدی تری را در این زمینه عملیاتی نمایند.

طلعت بیک مصدق اف هم ضمن ابراز خرسندی از این دیدار، دکتر ولایتی را یک سیاستمدار، دیپلمات برجسته و یک تاریخ زنده خطاب کرد و گفت: من با دیپلمات‌های زیادی دیدار داشته ام،   ولی شما دارای جایگاه ویژه‌ای هستید و ما همیشه از تجربیات با ارزش شما استفاده می‌کنیم و حقیقتا یک تاریخ گویا و ستونی برای ایران و منطقه هستید.
در بخش دیگری از این دیدار در خصوص توسعه همکاری‌های دو جانبه بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار