velayati.ir

تعداد بازدید: ۲۳۴۳
پ
کد خبر: ۲۸۱۵
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - 15 September 2021
به ریاست دکتر ولایتی

جلسه کمیته پیوند اعضا مرکز مسیح دانشوری برگزار شد

جلسه کمیته علمی پیوند اعضاء مرکز جامع پیوند حضرت مهدی(عج) بیمارستان مسیح دانشوري به ریاست دکتر ولایتی و با حضور پزشکان، متخصصان، کادر درمان این مرکز و همچنین دکتر احمدی رئیس شبکه آموزش صدا و سیما برگزار شد.

در این جلسه دکتر ولایتی ضمن خیر مقدم به دکتر احمدی رئیس شبکه آموزش صدا و سیما، با اشاره به حضور اساتید، پزشکان،پرستاران و تمامی کادر درمانی ارزشمند و پرتلاش در این مرکز که همه در یک سطح و با یک معیار یعنی خدمتگذاری به مردم به عنوانبهترین عبادت سنجیده می شوند گفت: این مرکز با سابقه طولانی درمان بیماری های ریوی و به ویژه سل توانست با تحقیق و پژوهشهای مستمر و عمیق، داروهای قابل ملاحظه ای را برای درمان این بیماری معرفی نماید هر چند کماکان مواردی وجود دارد که داروها براین بیماری مهلک مؤثر نیست و تلاش ها در این زمینه برای دستیابی به یافته های جدید دنبال می شود.

وی با بیان اینکه در کنار درمان سل به صورت پزشکی و طبی، جراحی هم لازم است گفت: این که پیوند اعضا قله پزشکی محسوب میشود تردیدی نیست و در بین اعضا،، پیوند ریه از همه مهمتر است.

رئیس بیمارستان مسیح دانشوری افزود: در سال ۱۳۸۳ فعالیت پیوند ریه در این بیمارستان آغاز شد و تاکنون که بنده مسئولیتبیمارستان را برعهده دارم  ۱۳۴ نفر پیوند ریه دریافت کرده اند و برخی افراد یک ریه و برخی نیز دو ریه پیوند زده‌اند که به این ترتیب بااحتساب دو پیوند ریه برای برخی افراد، بیش از ۲۰۰ ریه پیوند اجرا شده است.

دکتر ولایتی تاکید کرد:  کار مهمی در زمینه پیوند در  بیمارستان مسیح دانشوری صورت گرفته که در ادامه برخی از این اطلاعات وآمارها ارائه خواهد شد ضمن آن که خوشبختانه مرکز پیوند حضرت مهدی (عج) با زحمت و تلاش همه همکاران راه اندازی شده است ومی تواند زمینه توسعه خدمات در ابن خصوص باشد.

در بخش دیگری از این جلسه دکتر مسعود احمدی رئیس آموزش صدا و سیما  ضمن تقدیر و تشکر از مدیریت مثال زدنی دکتر ولایتی ومتخصصان و کلیه کادر درمان بیمارستان مسیح دانشوری گفت: ۱۹ ماه است که درگیر کرونا هستیم و تاکنون ۱۹۶۰۰ کلاس آموزشیبرگزار کردیم و تلاش شد تا گام به گام و همراه با پزشکان، پرستاران و کادر درمان بتوانیم گوشه ای از زحمات مدافعان سلامت رامنعکس کنیم.

وی افزود: امروز و در این مجموعه با اقدامات بزرگ و فعالیت های امید بخش که مورد نیاز جامعه و مردم است مواجه شدم که باید بهدکتر ولایتی، همه دست اندرکاران، متخصصان و همه کسانی که خیرانه و مومنانه این اقدامات بزرگ و به ویژه ساختمان بزرگ و جدیدبیمارستان را اجرایی نموده اند دست مریزاد گفت.

دکتر مسعود احمدی با اشاره به ضرورت معرفی فعالیت های این مجموعه بزرگ که شفا بخش ریه های دردمند بیماران به ویژه در این ایامکرونایی است تصریح کرد: ما وظیفه خودمان می دانیم که هرچه بهتر و کامل تر بتوانیم این اقدامات را منعکس کنیم و تلاش خواهیم کرداین حجم بزرگ عملیات سلامت را از نگاه دوربین بیان کنیم و بتوانیم در آینده نزدیک مستند بیمارستان مسیح دانشوری را در جهت امیدافزائی ارائه نمائیم.

دکتر مسلم بهادری عضو شورای عالی و شورای علمی مرکز تحقیقات سل و بیماری‌های ریوی مرکز هم در این نشست با تاکید بر این کهباید از مرکز مسیح دانشوری به عنوان یکی از مراکز بسیار مهم جهانی پیوند در ایران یاد کرد، گفت: بیمارستان مسیح دانشوری بهعنوان قطب بیماری‌های صعب‌العلاج کشور به خصوص در زمینه بیماری‌های ریه، کبد، قلب و ... مطرح است و اقدامات فراوانی را در اینمرکز  در حوزه پیوند اعضا و با پیوند ریه آغاز کردیم و  بعدها پیوند قلب، کلیه، کبد، پانکراس و ... هم انجام شد.

دکتر مسلم بهادری در بخش دیگری از سخنان خود افزود: به عنوان نمونه تعداد پیوند قلب که در این بیمارستان انجام گرفته به تنهایی ازتمام کشور بیشتر است و این نشاندهنده آن است که اقدامات مفیدی در این بیمارستان با تدبیر و تلاش محقق گردیده است.

در ادامه این جلسه، قائم مقام بیمارستان مسیح دانشوری هم افزود: این مرکز از آذر  ۱۳۸۳ شروع و با پیوند ریه فعالیت خود را آعازنموده و در طی این ۱۷ سال به مرکزی که تمامی پیوندها در آن انجام می‌شود تبدیل شده است.

دکتر جماعتی افزود: در این مرکز انواع پیوندها در حال انجام می باشد و تاکنون  ۱۳۴ پیوند ریه، ۲۹۴ پیوند قلب،۹ پیوند کلیه و قلب، ۲پیوند قلب و ریه، یک پیوند قلب، کلیه و پانکراس، ۱۷ پیوند کبد ، ۱ پیوند کبد و قلب همزمان به انجام رسیده ضمن آنکه واحد فراهم آوریمسیح دانشوری تاکنون ۲۰۳۰ مورد اهدای عضو از افراد مرگ مغزی را به انجام رسانیده و از جمله به بانک چشم ایران نیز قرنیه هاییاز موارد مرگ مغزی اهدا نموده که تاکنون به ۱۵۰ مورد رسیده است.

وی تصریح کرد: این اقدامات و فعالیت ها نشان می‌دهد تیمی که در این مرکز فعالیت می نماید بسیار قوی، هماهنگ و منسجم است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار