velayati.ir

تعداد بازدید: ۷۵۸
پ
کد خبر: ۲۷۶۹
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 17 May 2021
رئیس دفتر سیاسی حماس در تماس تلفنی با دکتر ولایتی

از طریق شما، پیام تشکر و درود خود را به مقام معظم رهبری و ملت بزرگ ایران اعلام می کنیم

دکتر ولایتی در ادامه تماس های خود با رهبران مقاومت فلسطین، روز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه با اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس تلفنی گفتگو کرد.

مشاور مقام معظم رهبری با تبریک پیروزی ها و موفقیت های فرزندان غیور ملت فلسطین و حماس به عنوان یکی از نیروهای مهم وتاثیرگذار در جهاد ارزشمند و تعیین کننده فلسطین و همچنین تسلیت شهادت جمعی از مردم مظلوم و از جمله زنان و کودکان فلسطینیگفت: مردم شریف فلسطین بیش از ربع قرن در برابر جنایت های رژیم غاصب صهیونیستی مقاومت کرده اند، با این جنایتکاران جنگیدهاند و شهید داده اند  و نشان دادند که پرچمدار بیداری اسلامی هستند و امام خمینی(ره) هم سال ها قبل از پیروزی انقلاب اسلامی درکنار تلاش برای رهایی ملت ایران، برای رهایی فلسطین نیز تلاش نمودند و جمعه آخر ماه مبارک رمضان را به عنوان روز جهانی قدساعلام فرمودند.

دکتر ولایتی در ادامه تاکید کرد: حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (مد ظله العالی) نیز با همان صلابت و جدیت این راه را ادامه داده اندو همواره بر حمایت همه جانبه از مردم فلسطین به عنوان مهمترین مسئله جهان اسلام تاکید فرمودند و جمهوری اسلامی ایران در طولچهل سال گذشته در این صراط مستقیم الهی لحظه ای به خود تردید راه نداده و به حمایت های خویش از فلسطین ادامه داده است.

وی تاکید کرد: ان شاء الله به زودی پیروزی به دست خواهد آمد و شما مصداق بارز جهاد در عصر حاضر هستید و مردم شریف فلسطیننشان داده اند با پرچمداری شما همواره پیشتاز حرکت آزادی بخش در جهان اسلام هستند.

دکتر ولایتی با گرامیداشت یاد سردار سلیمانی، شهید راه قدس که جان خود را در این راه نثار کرد و خدمات بزرگی به برادران فلسطینیارائه نمود، به روح پاک شهدای گرانقدر مقاومت و همه شهیدان ادای احترام نمود.

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس هم ضمن قدردانی از مواضع جمهوری اسلامی ایران در مسئله فلسطین گفت:

از مواضع و مطالب ارزشمند و قوی جمهوری اسلامی ایران تشکر می کنم و مایل هستم از طریق جنابعالی به مقام معظم رهبری و ملتایران سلام و درود بفرستم و تاکید نمایم که جمهوری اسلامی ایران یکی از کشور های پیشرو برای حمایت از آرمان فلسطین و قدسشریف است و به لطف خداوند در سنگر نخست امت اسلامی برای دفاع از قدس، ارزشهای اسلامی و فلسطین حضور داریم.

وی افزود: به نظر ما آنچه در فلسطین در جریان است یکی از حلقه های زنجیره کشمکش بی امانی است که خود آن یک حلقه پیشرفتهبرای آزادی فلسطین محسوب می شود و هم اکنون نبرد گسترده ای در جریان است که به نام نبرد قدس و به خاطر قدس می باشد.

رئیس دفتر سیاسی حماس تصریح کرد: مقاومت، نماد قهرمانی و قدس هم سمبل قداست و پاکی است و قداست و قهرمانی در کناریکدیگر قرار دارند و الحمدلله ملت فلسطین در همه جا یکپارچه شده اند و این نبرد برای حمایت از قدس و مسجد الاقصی با اتحاد همهفلسطینی ها ادامه دارد و معتقدیم آنچه در جریان است به منزله یک تحول بزرگ محسوب می شود که باید بر اساس آن برنامه خود را پیریزی کنیم و از آن برای ساختن یک واقعه بزرگ بهرهبرداری نماییم و از خداوند مسئلت داریم که اسلام و مسلمین را چه در فلسطین و چهدر ایران پيروز گرداند.

اسماعیل هنیه در پایان افزود: سلام و درود ما را به مقام معظم رهبری اعلام بفرمایید و از خداوند می خواهیم همه شهدای اسلام، ایران وبه ویژه شهید سردار سلیمانی را مشمول عنایت خود قرار دهد.

دکتر ولایتی هم در پایان ضمن تقدیر از این تلاش، شجاعت، تدبیر و ایستادگی اظهار امیدواری کرد به زودی و پس از پیروزی، در ایرانبا مقام معظم رهبری دیدار صورت گیرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربیننده ها