velayati.ir

تعداد بازدید: ۷۸۷
پ
کد خبر: ۲۷۶۴
تاریخ انتشار: يکشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 09 May 2021
دکتر ولایتی در نشست مجازی روز قدس

در صحنه مبارزه و مقابله با اشغالگران قدس، دستاوردهای بی نظیری به دست آمده است

دکتر ولایتی در نشست مجازی"روز قدس، روز مستضعفین" که از سوی مجمع جهانی بیداری اسلامی برگزار شد، روز قدس و مسئله فلسطین را مهمترین مسئله در صدر دغدغه ها و مسائل راهبردی جهان اسلام دانست.

دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی با ادای احترام به تمام شهیدان فلسطینی و غیرفلسطینی راه آزادی قدس به ویژه سردار پرافتخارجهان اسلام سپهبد شهید سلیمانی و به روح پرفتوح امام(ره) افزود: این روز حقیقتاً «یوم الله» است که نشان می‌دهد مسئله فلسطین،همچنان باید در صدر دغدغه‌ها و مسائل راهبردی جهان اسلام قرار داشته باشد و به تعبیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) فلسطین،زنده ترین مسئله مشترک امت اسلامی است و به فرموده رهبر کبیر انقلاب اسلامی "روز قدس که همجوار شب قدر است لازم است که دربین مسلمانان احیا شود و مبدأ بیداری و هوشیاری آنان باشد.

وی تاکید کرد: روز قدس و تحقق اهداف بلند آن که یکی از چشم‌اندازهای «بیداری اسلامی» است، منشأ جوشش انگیزه‌های راسخ وپولادین برای نابودی رژیم صهیونیستی است و آزادی قدس باید به عنوان نقطه اتکاء و «کانون وحدت امت اسلام» باشد. دستور کار مهمبرای نیل به این هدف متعالی تقویت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری گروه‌های مقاومت است و محور کار، امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند«مقاومت و مبارزه» است.

دکتر ولایتی تصریح کرد: در هیچ مقطعی از تاریخ بشریت شاهد چنین روند طولانی، وحشیانه و خشونت‌طلبانه‌ای از اشغالگری کهجنایتکاران صهیونیستی نبوده‌ایم و در نقطه مقابل نیز در کمتر دوره ای، این‌گونه شاهد مجاهدت و ایستادگی گروه‌های مقاومت بر علیهاشغالگری اختیار کرده‌اند، نبوده‌ایم. این مجاهدت‌ها و مبارزات در نهایت به ثمر خواهد نشست و در آینده‌ای نه چندان دور شاهد آزادیسرزمین‌های اشغالی خواهیم بود.

دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی اضافه کرد: تحولات مهمی پیرامون فلسطین درحال شکل‌گیری است؛ برخی خائنانه که سبب خشمو عصبانیت جبهه مقاومت گردیده و بعضی دیگر، فرصت‌آفرین بوده و موجب ارتقای قدرت گروه‌های مقاومت اسلامی و فلسطینی شدهاست. رسمیت بخشیدن به روند علنی‌سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم آپارتاید صهیونیستی در چهارچوب طرح ضدفلسطینی«معامله قرن» خیانتی است که بر طبق نظرسنجی‌های معتبر، بخش بزرگی از افکار عمومی عربی و اسلامی مخالف هرگونه روابطدوستانه‌ کشورهای عربی با رژیم غاصب صهیونیستی هستند؛ مسأله‌ای که به منزله‌ آتش زیر خاکستر بوده و در میان‌مدت و بلندمدتموجب بروز مخالفت‌های گسترده مردمی با حکام مرتجع خواهد شد.

وی تاکید کرد: امروز و در پی تلاش‌های گروه‌های مقاومت فلسطینی علیه رژیم صهیونیستی و راهبردهای امنیتی که در «میدان» برایمقابله با این رژیم در دستور کار جبهه‌ مقاومت قرار گرفته، بقاء و حیات این رژیم غاصب که از درون نیز با چالش های جدی روبرو استبیش از هر زمان دیگری، مبهم و در معرض نابودی قرار داده است. با نگاهی به شکست‌های گذشته رژیم اشغالگر قدس از جنگ‌های 33 روزه تا غزه، و ناکامی در سوریه و دیگر مناطق، و با مشاهده روند و مسیر تحولات کنونی که منجر به تغییر «موازنه قدرت» منطقه‌ای بهنفع مقاومت و بیداری اسلامی شده است، به زودی می‌توان تحقق این پیش‌بینی و برآورد استراتژیک رهبر معظم انقلاب اسلامی از آیندهرژیم آپارتاید صهیوینستی را به تماشا نشست که «رژیم صهیونیستی 25 سال آینده را نخواهد دید» و در صحنه مبارزه و مقابله بااشغالگران قدس و با اتخاذ شیوه‌های مقاومتی و «میدانی»، دستاوردهای متعدد و بی نظیری در عرصه های مختلف محقق گردیده و افولرژیم صهیونیستی را سرعت بخشیده است.

دکتر ولایتی خاط نشان نمود: در قضیه فلسطین، ما همواره خود را همدل و همسنگر برادران فلسطینی می‌دانیم که این همسنگری نه درصحنه‌های سیاسی و «دیپلماسی» که بالاتر از آن در میدان عمل و مقاومت است و ایران تا زمان آزادی قدس شریف از اشغال، در کنارملت فلسطین و گروه‌های مقاومت حضور داشته و خواهد بود.

دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی افزود: مسأله فلسطین همچنان از موضوعات مهم و اولویت دار سیاست خارجی جمهوری اسلامیایران است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربیننده ها