velayati.ir

تعداد بازدید: ۹۸۵
پ
کد خبر: ۲۷۵۸
تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - 20 April 2021
با حضور دکتر ولایتی و معاون اجتماعی ستاد اجرائی فرمان حضرت امام(ره)

بیمارستان صحرایی مسیح دانشوری برای ارائه خدمات گسترده تر به بیماران کرونایی راه اندازی شد

دکتر ولايتي از راه‌اندازی بیمارستان صحرایی در مرکز مسیح دانشوری به منظور ارائه خدمات حداکثری به بیماران کرونایی خبر داد.

 

رئیس بیمارستان مسیح دانشوری در مراسم راه اندازی بیمارستان صحرایی با حضور  دکتر عسگری معاون اجتماعی ستاد اجراییفرمان امام(ره) و  جمعی از پزشکان ومتخصصان، ضمن قدردانی از کادر درمان و مبارزه و مقاومت دلسوزانه و خستگی ناپذیر آنان، بااشاره به خدمات اين مركز به بيماران كرونايي گفت: بيمارستان مسيح دانشوري از ابتداي همه گيري كرونا در كشور به عنوان قطب ارجاعمراكز بهداشتي و درماني پذیرای بيماران حاد تنفسي بوده است.

وی افزود: متاسفانه با شروع موج چهارم کرونا در کشور و قرمز شدن وضعیت شهر تهران، ظرفیت تخت‌های بخش کرونای بیمارستانمسیح دانشوری تکمیل گردید و تخت خالی برای بستری شدن بیماران مبتلا به ویروس کرونا در اختیار نبوده است و لذا پس از مواجهه بااین شرایط، به پیشنهاد وزارت بهداشت مبنی بر گسترش خدمات کلینیکی به بیماران و در تعامل با ستاد اجرایی فرمان حضرت امامخمینی (ره)، یک بیمارستان صحرایی با تجهیزات مرکز درمانی در محوطه بیمارستان مسيح دانشوري راه‌اندازی شده است که می توانددر ارائه خدمات حداکثری بسیار تاثیرگذار باشد.

دکتر ولایتی تصریح کرد: خوشبختانه پس از استقرار و راه‌اندازی بیمارستان صحرایی در مرکز، هم‌اکنون پذیرش بیماران حاد تنفسی ومبتلا به کرونا آغاز شده و امکان تزریق دارو، اکسیژن‌ درمانی و ارائه خدمات مورد نظر فراهم شده است.

وی با تاکید بر اینکه بيمارستان مسيح دانشوري با تمام ظرفیت خدمات مورد نظر را ارائه می نماید، افزود: علاوه بر ایجاد کلینیک درمانسرپایی برای بیماران کرونایی که وضعیت حاد ندارند، با ایجاد بیمارستان صحرایی که مجهز به تخت براي بستري است و داراي شرايطمطلوب و استاندارد  می باشد ارائه خدمات خواهد کرد.

دکتر ولایتی با بیان اینکه بیمارستان مسیح دانشوری مرکز ارجاع بیماران کرونایی از تمام کشور است تصریح کرد: بیمارستان مسیحدانشوری علاوه بر ارائه خدمات به بیماران کرونایی در پیک چهارم به بیماران بخش پیوند نیز رسیدگی نموده و در سال جدید چهار پیوندقلب، یک پیوند ریه و یک پیوند کبد انجام داده است.

وی در پایان با تاکید بر این که برخی علاقه ندارند تا ایران بتواند ساخت واکسن کرونا را نهایی کند گفت: ایران سابقه چند ده سالهواکسن سازی چه باکتریایی و چه ویروسی دارد و واکسن های باکتریایی همچون کزاز، دیفتری، سل، سرفه و ویروسی همچون هاری،آبله، سرخک و سرخجه را با کیفیت بسیار مطلوب ارائه تولید کرده است.

در این مراسم معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) هم که در این مراسم حضور داشتند ضمن تشکر از همکاری بیمارستانمسیح با این ستاد برای احداث‌ بیمارستان صحرایی در خصوص روندپیشرفت واکسن کووبرکت تصریح کرد: در اوایل اردیبهش ماه یکمیلیون دوز واکسن تولید می‌شود که این مقدار تا تیره ماه به ظرفیت ۲۰ میلیون‌ خواهد رسید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربیننده ها