velayati.ir

تعداد بازدید: ۹۸۱
پ
کد خبر: ۲۷۳۴
تاریخ انتشار: يکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - 31 January 2021

دکتر ولایتی با نماینده ویژه سازمان ملل در امور عراق دیدار کرد

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل روز یکشنبه دوازدهم بهمن ماه با هنیس پلاس خارت نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور عراق دیدار و گفتگو کرد.

دکتر ولایتی در این دیدار با تاکید بر ضرورت عدم دخالت بیگانگان و کشورهای خارجی در امور داخلی عراق گفت: مردم و دولت بزرگعراق در تعیین سرنوشت خود نقش مسقیم دارند چرا که مردم این کشور دارای فرهنک عمیق و ریشه داری هستند و روابط ما با عراقبسیار وسیع، عمیق و برادرانه است.

وی به نقش و جایگاه مهم مرجعیت در عراق اشاره کرد و افزود: این انتخابات برای عراق بسیار سرنوشت ساز خواهد بود و ان شاء للهدولت و ملت عراق آینده بسیار روشنی خواهند داشت. جمهوری اسلامی ایران آماده هرگونه کمک و همکاری با کشور دوست و برادر عراقاست و همانطور که در گذشته نیز همواره در کنار دولت و ملت عراق بوده ایم و ایران در مبارزه با داعش نقش بسیار مهمی ایفا نمود وسردار شهید سلیمانی و شهید ابو مهدی المهندس جان خود را به عنوان شهدای مقاومت در مبارزه با تروریسم و داعش اهدا کردند‌ و بهشهادت رساندن این دو شهید بزرگ اقدام اشتباه و تروریستی از طرف آمریکا بود.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل تاکید کرد: بی تردید انتخابات عراق انتخابات خوبی خواهد بود و مردم عراق می‌توانند با توجهبه ظرفیت های ارزشمندی که در این کشور دارند و نقش مهم مرجعیت بر مشکلات غلبه کنند و نسبت به آینده عراق بسیار خوش بینهستیم و روابط دو کشور ایران و عراق بیش از پیش توسعه خواهد یافت.

پلاس خارت هم در این دیدار بر حفظ اتحاد و یکپارچگی عراق و اجرای انتخابات آزاد در این کشور تأکید کرد و گفت:وضعیت عراق نسبتبه گذشته بهتر شده است و این کشور دارای پتانسیل خوبی از نظر اقتصادی، فرهنگی و تاریخی در میان کشورهای منطقه است و بایداز همه این ظرفیت ها استفاده شود.

وی با اشاره به نقش مردم عراق و مرجعیت این کشور بر ایجاد اتحاد، یکپارچگی و برگزاری انتخابات آزاد و خوب در عراق تأکید کرد.

در این دیدار در خصوص مسایل منطقه ای نیز بحث و تبادل نظر صورت پذیرفت.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربیننده ها