velayati.ir

تعداد بازدید: ۱۷۰۰
پ
کد خبر: ۲۷۰۷
تاریخ انتشار: شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - 31 October 2020
دکتر ولایتی در آیین ملی نکوداشت سالگرد شهادت آیت الله قاضی طباطبایی

جهان اسلام در برابر اهانت رییس جمهور فرانسه خواهد ایستاد/ مسایل منطقه قفقاز باید از طریق سیاسی و دیپلماتیک حل و فصل گردد

دکتر ولایتی رییس هیات موسس و هیات امناء دانشگاه آزاد اسلامی به صورت مجازی در مراسم نکوداشت سالگرد شهادت ایت الله قاضی طباطبایی حضور یافت.

در این مراسم که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز و با سخنرانی نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی آغاز شد، دکترولایتی با توجه به نقش و اهمیت این استان در مقابله با تهدید های خارجی گفت: ایرانی ها برای مردم آذربايجان جایگاه ویژه ای قائلهستند به خاطر اینکه برای احیاء ایران و تثبیت مذهب تشیع در این کشور. افتخار به وجود آوردند و سلسله صفویه نقش بسیار مهمی درباز تعریف ایران و تثبیت مرزهای کشور داشته است.

وی افزود: در طول تاریخ بسیار مهم کشورمان، مردم آذربایجان بدون تردید نقش ارزشمندی داشتند و در حقیقت سلسله صفویه از اردبیلو تبریز شروع شد و سراسر ایران را فرا گرفت و لذا از این نظر به آذربایجانی ها مدیون هستیم.

دکتر ولایتی تاکید کرد: هیچ بخشی از ایران به اندازه آذربایجان در معرض آسیب همسایگان نبود و در طی این سالها و قرن های متوالیآذربایجانی ها از هویت ایرانی چه در زمان حمله رومی ها، چه در زمان عثمانی و چه در زمان تجاوز روس ها به شمال ایران مردانه دفاعکردند.

دکتر ولایتی افزود: در انقلاب های مشروطه و انقلاب اسلامی ایران مردم آذربایجان پرچم دار بودند و در این بین علمای بزرگ آذربایجاننقش بسیار مهمی ایفا نمودند که  ایشان قطعا از فقهای بزرگ شیعه دوازده امامی بوده است ، ملا احمد اردبیلی،  قاضی طباطبایی  ومرحوم سید محمد علی قاضی طباطبایی علمای بزرگ اذربایجان بودند که نقش بسیار مهمی در تبیین تشیع ایفا نمودند و امروز جمهوریاسلامی ایران اگر پرچمدار اسلام و شیعه در جهان اسلام است همه علمای سنی و شیعه اقرار دارند که پشتوانه اسلام در جهان اسلامجمهوری اسلامی است و با پایه گذاری این نهضت بزرگ توسط امام خمینی (ره) و ادامه آن توسط سلف صالح ایشان حضرت آیت اللهالعظمی خامنه ای مستحکم ایستاده است.

وی گفت: بزرگانی مانند آیت الله  سید علی محمد قاضی طباطبایی در پیشتازی آذربایجان در انقلاب اسلامی ایران نقش بسیار مهمیداشتند و نقش حاج محمد حسین کاشف الغطاء بسیار مهم بود و نکته مهم اینکه ایشان تنها مرجع در بین شیعیان در بین اهل تسنن و شیعه بودندکه در زمان اشغال سرزمین فلسطین توسط صهیونیست ها اعلام جهاد کردند.

دکتر ولایتی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: : امروز مشاهده می کنیم  که مردم آذربایجان در همه عرصه ها آماده هستند چه دردفاع مقدس و حالا هم که ایران به عنوان رکن اساسی مجموعه مقاومت است باز در منطقه مردم اذربایجان نقش بسیار مهمی دارند.

وی همچنین به موضوع قفقاز جنوبی اشاره و گفت: امیدواریم هرچه زود تر آنچه که فتنه گران بین المللی در منطقه قفقاز جنوبی ایجادکردند و موجب شهادت بسیاری از مردم جمهوری آذربایجان هم  شدند و می خواهند این کانون بسیار مهم و حساس بین الملللی را  بهمرکزی برای ایجاد مشکل در شمال ایران تبدیل کنند رفع گردد و اصول سیاست جمهوری اسلامی ایران هم مشخص است و راه آن جنگو درگیری نیست بلکه باید از طریق دیپلماتیک و سیاسی این مشکل حل بشود و کشورهای منطقه باید به آذربایجان و ارمنستان کمک کنندتا صلح و ثبات برگردانده شود.

دکتر ولایتی با اشاره به وقایع اتفاق افتاده در فرانسه هم تاکید کرد : در مورد رییس جمهور فرانسه هم نشانه سقوط دیپلماسی در اینکشور است و او دنباله روی صهیونیست هاست که مورد نفرت جهان اسلام قرار گرفته و اگر این راه را ادامه بدهد بداند که فرانسه هر روزبیش از گذشته دچار مشکل در سیاست خارجی خود خواهد شد و جهان اسلام بی تردید موضع محکمی در برابر این اقدامات خواهدداشت.

دکتر ولایتی تصریح کرد: مکرون باید بداند که جهان اسلام و مسلمانان در مورد اظهار نظر ها و اهانت آنها به پیامبر اکرم (ص) می ایستد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربیننده ها