velayati.ir

تعداد بازدید: ۲۳۱۳
پ
کد خبر: ۲۶۴۵
تاریخ انتشار: شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - 09 May 2020
دکتر ولایتی در جلسه شورای علمی تاکید کرد

بیمارستان مسیح دانشوری همچنان در خدمت رسانی به بیماران کرونایی همه ظرفیت های خود را به کار گرفته است/ ده درصد از کارکنان بیمارستان به کرونا مبتلا شدند

دکتر ولایتی با تاکید بر ضرورت خدمت رسانی حداکثری به بیماران کرونایی گفت: این مرکز از ابتدای آغاز بحران در خط مقدم مبارزه با این بیماری بوده و این روند همچنان ادامه دارد.

رئیس بیمارستان مسیح دانشوری در جلسه شورای علمی این مرکز روز شنبه ۲۰ اردیبهشت

با حضور متخصصان و پزشکان افزود: با شروع بیماری و اوج‌گیری آن، بیمارستان همه ظرفیت تخت‌های بیمارستانی و امکانات خود رابه درمان بیماران کرونا اختصاص داد و تلاش و جدیت فراوانی را در این جهت به کار گرفت.

دکتر ولایتی گفت: هشتاد روز از شروع پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان مسیح دانشوری می‌گذرد و در این مدت حدود یک هزار و۹۵۸ نفر پذیرش شده اند و در حال حاضر بسیار کاهش یافته است.

وی با اشاره به این که در روزهای اوج بیماری تعداد مراجعات روزانه به ۴۵۰ تا ۵۰۰ نفر می رسید از مراجعه روزانه و حدود ۷۷ نفری بهدرمانگاه برای تشخیص و درمان کرونا خبر داد.

دکتر ولایتی همچنین تعداد مبتلایان کادر پزشکی و پرسنل بیمارستان به کرونا را ده درصد اعلام کرد.

رئیس بیمارستان مسیح دانشوری با تأکید بر این‌که مرکز همچنان در حال خدمت رسانی است بیان کرد: اگر مجدداً با پیک بیماری درکشور مواجه شویم این آمادگی در بیمارستان وجود دارد که مستقیم و یا با ارجاع دیگر مراکز خدمت رسانی نماید.

وی در پایان از تلاش‌های همکاران در بخش‌های مختلف که شبانه روزی و با تعهد و توجه مثال‌زدنی در مقابله با بیماری کرونا فعالیتنمودند تشکر کرد.

در ادامه این جلسه، دکتر طبرسی متخصص بیماری‌های عفونی و معاون آموزشی بیمارستان مسیح دانشوری هم ضمن ارائه گزارشی ازاقدامات صورت گرفته گفت: در هشتادمین روز شیوع بیماری هستیم و به طور متوسط تعداد بیماران کرونایی بین 70 تا 100 نفر تغییرمی کند و بخش عمده ای نیز از دیگر بیمارستان ها به این مرکز اعزام می شوند .

وی افزود: در حال حاضر ۳  بخش بستری و ۲ بخش ICU مشغول خدمت به  بیماران کرونا هستند و شرایط دیگر قسمت‌های بیمارستاناز هفته گذشته به حالت عادی بازگشته است.

دکتر ایدنی مشاور معاون آموزشی و قائم‌مقام دبیر شورای تخصصی وزارت بهداشت از ارائه و به اشتراک‌گذاری تجارب مقابله، مبارزه ودرمان کرونا با دیگر مراکز درمانی داخلی و خارج از کشور خبر داد.

دکتر جماعتی فوق تخصص مراقبت‌های ویژه و قائم‌مقام ریاست بیمارستان مسیح دانشوری هم گفت: در بخش ICU بلافاصله بعد ازشروع فعالیت درمانی، پروتکل های موردنیاز روند اقدامات در بخش مراقبت‌های ویژه تهیه  و به کار گرفته شد، ضمن آن که روش به کارگرفته‌شده در بیمارستان مسیح دانشوری در غالب مراکز درمانی کشور به کار گرفته‌ شد و پس‌ازآن از طریق وبینار به اطلاع پزشکانخارج از ایران رسید و مورداستفاده قرار گرفت.

در ادامه این نشست دکتر بهادری استاد و متخصص برجسته پاتوبیولوژی بیمارستان هم با تشکر و قدردانی ویژه از کارکنان و کادردرمانی بیمارستان تأکید کرد: ضروری است کماکان با توجه به ارجاع بیماران کرونایی از دیگر مراکز، آمادگی لازم کماکان در بیمارستانوجود داشته باشد .

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربیننده ها