velayati.ir

تعداد بازدید: ۵۰۲
پ
کد خبر: ۲۶۰۰
تاریخ انتشار: يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - 16 February 2020
مراسم افتتاح اورژانس عفونت‌های تنفسی و بخش تصویربرداری سی‌تی‌اسکن بیمارستان مسیح دانشوری

طرح‌های توسعه‌ای بیمارستان مسیح دانشوری افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت

با حضور دکتر زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دکتر ولایتی رئیس بیمارستان مسیح دانشوری، مراسم افتتاح و بهره برداری از اورژانس عفونت‌های تنفسی و بخش تصویربرداری سی‌تی اسکن ۱۶ اسلایس این بیمارستان برگزار شد.

 

دکتر ولایتی در حاشیه این مراسم و در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه تنها مرکز ریوی و قفسه صدری منحصر به فرد کشور وحتی منطقه، بیمارستان مسیح دانشوری است، هر مشکل ریوی یا مربوط به قفسه صدری از هر کجای ایران باشد، به اینجا ارجاعمی‌شود و لذا لازم است دائم ما درصدد توسعه و تکمیل مراکز اورژانس خود در بیمارستان مسیح دانشوری باشیم.

وی افزود: بعضی از بیماری‌های عفونی، قدرت سرایتشان شدید است، همچنین بیماری‌های ویروسی تنفسی مانند آنفلوانزا یا کرونا قدرتسرایت بالایی دارند، البته کرونا خوشبختانه تا به حال در ایران دیده نشده است. بیمارستان مسیح دانشوری، مرکز ویروس‌شناسیمجهزی دارد که هر نمونه‌ای که مشکوک باشد پزشکان بررسی می‌کنند و نوع آن را اعلام کرده و متناسب با همان مورد، درمان و پیگیری‌دنبال می‌شود.

رئیس بیمارستان مسیح دانشوری بیان کرد: در رابطه با مسئله تصویربرداری، بیمارستان مسیح دانشوری از قبل برای این کار مجهزبوده است، ولی با توجه به کثرت رو به افزایش مراجعین ریوی از سراسر ایران به عنوان یک مرکز اجرایی، لازم بود که دستگاه‌هایتصویربرداری مجهزتری داشته باشیم و لذا برای اولین بار امروز با حضور دکتر زالی رئیس دانشگاه شهید بهشتی، این مرکزتصویربرداری افتتاح شد و إن‌شاءالله بخش مهمی از نیازمندی‌های ما از سی‌تی آنژیو تا سی‌تی اسکن را به‌صورت دقیق در بیمارستانمسیح دانشوری انجام می‌دهیم.

دکتر ولایتی در پاسخ به این پرسش که امکانات این مرکز در صورت احتمال ورود بیماری‌های مسری، آیا پاسخگوی نیاز کشور است، گفت: در طول سال‌های گذشته هر وقت اپیدمی آنفلوانزا بوده، در بیمارستان مسیح دانشوری یکی از معدود مراکزی بوده که تشخیص، موارد آزمایشگاهی، درمان و ... انجام شده است و خوشبختانه تا به حال نتایج خوبی داشته ایم.

وی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم پاسخگوی همه نیازمندی‌ها باشیم. در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی حدود ۴۰ درصدنیاز استان تهران را پوشش می‌دهد، بنابراین بیشترین توسعه را این دانشگاه در پوشش بیماران و به خصوص بیماری‌های عفونی دارد.
 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار