velayati.ir

تعداد بازدید: ۴۵۲
پ
کد خبر: ۲۵۹۶
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - 10 February 2020
دکتر ولایتی در هم اندیشی "استمرار مقاومت، میراث شهید مقاومت" تاکید کرد:

انقلاب بزرگ اسلامى، تمام مسلمانان و آزادیخواهان دنیا را امیدوار کرد

امروز دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸، جلسه هم اندیشی چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب با شعار "استمرار مقاومت، میراث شهید مقاومت" از سوی مجمع جهانی بیداری اسلامی در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد،

 
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل در این جلسه ضمن تبریک این روز و ادای احترام به سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی گفت: دهه مبارک فجر، عید انقلاب، تاریخ ایران وخمینی کبیر است و حرکتی اثرگذار در تاریخ ایران محسوب می‌شود. نهضت تاریخ سازی که معادلات را تغییر داد و نوید بخش رهاییملت‌های مسلمان و مستضعفین عالم شد.

وی با اشاره به این که دهه فجر، دهه پاسداشت این انقلاب کبیر و فرصتی برای بازآفرینی انقلاب اسلامی به دست مردم ایران استافزود: در این کشور و قبل از برپایی جمهوری اسلامی، حاکمیت و مناسبات بین حاکم و مردم، همواره رابطه غیراسلامی، سلطان و رعیتو غالب و مغلوب بوده است، دهه فجر آمد و این سلسله غلط، این هندسه معیوب و این رشته بیمار را قطع کرد و تمام شد. این برکات، اینانتقال مهم و این تغییر خط، در دهه فجر انجام گرفته و لحظه‌ای تاریخی و مهم است.

دکتر ولایتی با تاکید بر این‌که پس از چهار دهه از عمر انقلاب، امروز به روشنی می‌توان کمیت و کیفیت نتایج ارزشمند و دستاوردهایشگرف آن را در سطح داخلی، منطقه‌ای و جهانی با رهبری مقام معظم رهبری نظاره کرد نمونه‌هایی از این دستاورد‌ها را برشمرد وافزود: عزّت ایران و ایرانی، بلکه عزّت اسلام و مسلمین، در این دهه، به‌دست ملت مقاوم و شجاع و قهرمان ایران پایه‌گذاری شد و درحقیقت، انقلاب بزرگ اسلامى، تمام مسلمانان و آزادیخواهان دنیا را امیدوار کرده است.

وی گفت: در جهانی که مستکبران و سلطه گرانی از شقی‌ترین انسان‌ها چشم را بر تمامی ارزش‌های والای انسانی فرو بسته اند وشقاوت را به حد اعلای خود رسانده اند؛ تروریسم را خلق می‌کنند و جان هزاران کودک و انسان بی گناه را می‌گیرند و با وقاحت ازمبارزه با آن دم می‌زنند؛ دیگران را از رسیدن به حق خود محروم می‌کنند و در مقابل، شعار دفاع از حقوق بشر سر می‌دهند؛ ملتی باهدایت‌های حکیمانه بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی و در منظومه فکری اسلام ناب، به پا می‌خیزد و ندای هیهات من الذله سر می‌دهد ومقاومتی اسلامی و انسانی را آغاز می‌کند.   مقاومتی که آزادی فلسطین و رهایی قدس شریف از بند اشغال، هدف متعالی و اولویت اولآن را تشکیل می‌دهد و اکنون که مقاومت، تمامی نقشه‌های آن‌ها را نقش بر آب کرده است از معامله صحبت می‌کنند. این معامله نیستبلکه فریب و خیانت است

دکتر ولایتی در خصوص معامله قرن از سوی ترامپ تاکید کرد: به عقیده ما هر طرحی که حق مسلم ساکنان اصلی فلسطین در تعیین حقسرنوشت خود را زیر پا بگذارد محکوم به شکست است. این نیز یکی از صفحات ناپاک تاریخ است که همچون دیگر صفحات آلوده، با اذنخدای متعال و یاری او بسته خواهد شد  و تنها راه علاج مساله فلسطین مقاومت و تنها راه حل سیاسی و دموکراتیک آن نظر خواهی ازمردمان فلسطین برای تعیین حق سرنوشت خود است. این راه حل در قالب طرح همه پرسی در سرزمین فلسطین توسط رهبر معظم انقلاباسلامی، به خوبی بیان شده و در مجامع بین المللی نیز ارائه و ثبت گردیده است.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل تاکید کرد: این انقلاب با خون شهیدان به‌ویژه شهید سلیمانی، جان تازه‌ای گرفته است وجوانان و ملت‌های مسلمان، مکتب شهید سلیمانی را به‌عنوان یک هدف و آرمان دنبال می‌کنند.

وی با اشاره به شکست نظام سلطه در حوزه جنگ سخت و در مواجهه میدانی با اندیشه و گفتمان مقاومت اسلامی، گفت: نظام سلطه واستکبار برای جبران شکست و رفع درماندگی و استیصال در نبرد نظامی و میدانی در مقابل جبهه مقاومت اسلامی، به جنگ نرم رویآورده است.   امروز امت اسلام برای حفظ دستاورد‌های میدانی و سیاسی ناشی از پیروز‌های جبهه مقاومت و همچنین عبور از توطئه هاینرم و سخت موجود و پیش رو که قدرت‌های بین المللی تدارک دیده اند، بیش از هر زمان دیگری به وحدت و اتحاد که مقدمه رسیدن به تمدننوین اسلامی که مقصد و هدف غایی تمام جنبش‌های اسلامی است، نیازمند است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربیننده ها