velayati.ir

تعداد بازدید: ۱۰۵۰
پ
کد خبر: ۲۵۸۷
تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - 28 January 2020
دکتر ولایتی در دیدار با نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور افغانستان

با خروج آمریکا از افغانستان، روند صلح و ثبات در این کشور تسریع خواهد شد

نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور افغانستان روز سه شنبه ۸ بهمن ماه ۱۳۹۸ با دکتر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل دیدار کرد.

 

نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور افغانستان در این دیدار از فعالیت‌ها و حمایت‌های کشورمان از مردم و دولت افغانستان و نقش مثبت جمهوری اسلامی ایران برای حل مشکلات آن کشور تقدیر و تشکر کرد.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل در این دیدار با اشاره به برگزاری انتخابات افغانستان بر ضرورت اتحاد تمامی گروه‌ها ودولت و ملت افغانستان تاکید و ابراز امیدواری کرد دولت جدید افغانستان هر چه زودتر فعالیت‌های خود را اغاز نماید.

دکتر ولایتی افزود: ایران همواره از افغانستان و ایجاد صلح و ثبات در این کشور حمایت نموده و بی تردید اقدامات مرتبط با این مهم بایدبا هدایت دولت و خواست مردم این کشور به انجام برسد هر چند که با توجه به اقدامات توطئه آمیز  امریکایی‌ها برای این کشور و منطقه، ضرورت ایفای نقش موثرتر سازمان ملل ضروری به نظر می‌رسد.

وی تصریح کرد: بدون دخالت کشور‌های متجاوز و به خصوص آمریکایی ها، روند صلح و ثبات در این کشور تسریع خواهد شد و اگرآمریکایی‌ها از افغانستان خارج شوند، مردم با فرهنگ و دارای بلوغ سیاسی این کشور بدون دخالت آنان خواهند توانست سرنوشت خودرا تعیین کنند و مشکل اصلی افغانستان وجود کشور‌های متجاوزی مانند آمریکاست.

یاماماتو هم در این دیدار با توجه به نقش موثر کشورمان در منظقه، حضور بیشتر جمهوری اسلامی ایران در روند مذاکرات صلحافغانستان و همکاری با سازمان ملل را خواستار شد.

در ادامه این دیدار تحولات افغانستان و زمینه‌های همکاری‌ها برای حل مشکلات موجود مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربیننده ها