velayati.ir

تعداد بازدید: ۱۲۴۸
پ
کد خبر: ۲۵۸۰
تاریخ انتشار: يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ - 05 January 2020
دکتر ولایتی در مراسم بزرگداشت شهید قاسم سلیمانی

اگر آمریکا منطقه را ترک نکند ویتنامی دیگر برای او رقم خواهد خورد

مراسم یادبود سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی که امروز ۱۵ دیماه در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.

دکتر ولایتی در این مراسم، ضمن تبریک و تسلیت  شهادت سردار پرافتخار اسلام و ایران اظهار کرد: بنده از ۱۰ سال پیش در خدمتسردار سلیمانی افتخار داشتم که دو نهاد را در جهان اسلام با نام مجمع بیداری اسلامی و مجمع محبین اهل بیت (ع) تاسیس کنیم.
وی افزود: کار‌های مهمی در این راستا صورت گرفت و از چند سال پیش دبیرخانه بیداری اسلامی تشکیل شد و کشور‌های مختلف ازسراسر جهان به کمک ما آمدند و سردار سلیمانی ستون فقرات مجمع بیداری اسلامی و مجمع محبین اهل بیت بودند.
رئیس هیئت موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی افزود: محور مقاومت در حوادث یمن، عراق و سوریه، شهید قاسم سلیمانی است. اگررشادت‌های ایشان نبود بغداد در دست داعش و دمشق در دست افراطی‌های سلفی بود.
مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری عنوان کرد: حادثه کرکوک و جدایی آن از عراق که مطرح شد، همه نگران بودند که چه خواهد شد، اما تدبیر شهیر سلیمانی موجب شد که کرکوک به عراق ملحق شود. ایشان نزدیک‌ترین رابطه را با رییس‌جمهور روسیه داشت و عاملاصلی اتحاد ایران و روسیه، سردار سلیمانی بود و اگر روزی کتاب سردار سلیمانی را بنویسند، کتاب او اعجاب آور و آموزنده خواهدبود.
دکتر ولایتی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها کار احمقانه‌ای کردند که ایشان را به شهادت رساندند و آنان باید منطقه را ترک کنند و تجربهنشان داده  که آنان در مقابل طراحی‌های ایران و جبهه مقاومت همیشه شکست خورده‌اند.
وی افزود: مانور مشترک ایران، روسیه و چین نقطه عطفی بود که در مقابل حرکت‌های آمریکایی‌ها در منطقه قرار داشت و علیرغمرجزخوانی رئیس‌جمهور نادان آمریکا، ایران طوری عمل خواهد کرد که آمریکا پشیمان شود و اگر آمریکا، منطقه را ترک نکند، ویتنامیدیگر برای او رقم خواهد خورد.
دکتر ولایتی در حاشیه این مراسم در پاسخ به سوال خبرنگار صدا و سیما هم مبنی بر اینکه رئیس‌جمهور آمریکا گفته است که اگر ایرانبه آمریکایی‌ها حمله کند ۵۲ نقطه ایران را می‌زنیم، موضع شما چیست، اظهار کرد: مردم ایران نشان داده‌اند که در طول تاریخ هرمتجاوزی را بر سر جایش خواهند نشاند و هر متجاوزی که جرات این کار را پیدا کند را پشیمان خواهند کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربیننده ها