velayati.ir

تعداد بازدید: ۷۳۳
پ
کد خبر: ۲۴۳۸
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - 05 August 2019
ایران به عراق به عنوان کشور دوست و برادر نگاه می‌کند

عراق افتخار جهان عرب و جهان اسلام است

دکتر ولایتی ظهر امروز ۱۴ مردارماه ۱۳۹۸ با هیئت جنبش نجباء عراق دیدار کرد. ایشان ضمن خرسندی از این ملاقات گفت : ما به عراق به عنوان کشوری دوست و برادر نگاه می کنیم؛ وجود جنبش النجباء در کشور عراق، بسیار مهم و ارزشمند است و افتخار می کنیم که چنین جنبش مومنی توانسته بعد از گذشت سال‌های متمادی در حفظ استقلال و عزت عراق نقش داشته باشد.
مشاور مقام معظم رهبری افزود: تا زمانی که ایران و عراق در کنار یکدیگر هستند و جبهه مقاومت وجود دارد، هیچ قدرتی، توانایی ایستادگی در برابر آن‌ها را ندارد.
وی با اشاره به اقدامات مثبت نخست وزیر عراق گفت: نخست وزیرعراق، در برابر زیاده خواهی‌های دولت‌های بیگانه از جمله آمریکا، به خوبی ایستادگی کرده و امروز کشور عراق افتخار جهان عرب و جهان اسلام محسوب می‌شود و از ظرفیت‌های بی نظیری برخوردار است.
مشاور مقام معظم رهبری با بیان این که جنبش النجباء با کمک همه گروه‌های عراقی توانسته است دست آمریکایی‌ها و بیگانگان را از عراق کوتاه کند تصریح کرد: این جنبش یکی از محور‌های اصلی جبهه مقاومت محسوب می‌شود که اجازه نداده بیگانگان، صهیونیست‌ها و مثلث ارتجاع در امور داخلی دخالت کنند و این خواسته مردم عراق است.
دکتر ولایتی تاکید کرد: دولت و ملت ایران و عراق در کنار یکدیگر هستند و به امید خدا پیوستگی دو ملت هر روز بهتر و قوی‌تر خواهد شد.
پس از پایان این دیدار «نصر الشمری» معاون دبیرکل و سخنگوی جنبش النجباء عراق با حضور در جمع خبرنگاران، ضمن مثبت ارزیابی کردن این دیدار گفت: امروز این افتخار را داشتیم که با یکی از چهره‌های برجسته جمهوری اسلامی ایران دیدار کنیم و ایران توانسته تمامی پیروزی‌ها را در سطح منطقه و جهان به مرحله ظهور برساند.
وی افزود: همه مسلمانان جهان نسبت به پیروزی‌های ایران آگاه هستند و به این موضوع افتخار می‌کنند؛ کشور‌های جهان اسلام پس از گذشت سال‌های متمادی که استکبار جهانی آن‌ها را مستضعف می‌دانست و به خود اجازه می‌داد که تمامی ثروت‌های آن‌ها را در اختیار بگیرد، امروز جایگاه خودشان را باز یافته اند.
معاون دبیرکل و سخنگوی جنبش النجباء افزود: ما به سخنان دکتر ولایتی گوش دادیم و مطالب بسیار ارزشمند و سودمندی را درباره مسائل سیاسی و چالش‌های منطقه و محور مقاومت که جمهوری اسلامی ایران منشا اصلی آن است، کسب کردیم و همواره اعلام کردیم که کشور عراق هرگز نمی‌تواند پایگاهی برای نیرو‌های استکبار باشد و از طریق عراق بخواهند جمهوری اسلامی ایران را مورد هدف قرار دهند؛ ما با تمام توان خود برای مقابله با چنین پروژه شومی ایستاده ایم و مبارزه می‌کنیم.
وی تصریح کرد: رابطه و پیوند برادری میان دو ملت ایران و عراق از سطح بسیار بالایی برخوردار است چرا که برای این موضوع عوامل بسیار گسترده‌ای وجود دارد و هیچ قدرتی نمی‌تواند در پیوند برادری و رابطه مستحکم میان ایران و عراق اخلال ایجاد کند.
دکتر ولایتی هم در جمع خبرنگاران با بیان که جنبش النجبا در کنار سایر مبارزان عراقی توانسته اند داعش را شکست دهند و موجب حفظ تمامیت ارضی کشور عراق شده اند گفت: جنبش النجباء همچنان سربلند و پیشتاز در حمایت از مردم عراق و جبهه مقاومت هستند.
دکتر ولایتی تاکید کرد: امروز رابطه میان ایران و عراق به عنوان دو ملت برادر از سطح بسیار بالایی برخوردار است، کمتر کشوری در جهان وجود دارد که به اندازه دو ملت ایران و عراق، مشترکات متعدد داشته باشند و علی رغم ۸ سال جنگی که از سوی بیگانگان و رژیم بعث عراق بر دو ملت تحمیل شد، روابط میان دو کشور بسیار خوب و سازنده است. زمانی که ملت عراق از شر رژیم بعث آزاد شد، توانست با تلاش‌های زیاد مقابل بیگانگان بایستد و در مقابل زیاده خواهی‌های مثلث صهیونیسم و ارتجاع ایستادگی کند. ایران و عراق همچنان در کنار یکدیگر در جهت تقویت جبهه مقاومت تلاش می‌کنند و در آینده شاهد روابط مستحکم تری میان دو ملت خواهیم بود.
 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربیننده ها