velayati.ir

تعداد بازدید: ۲۴۰۹
پ
کد خبر: ۲۳۸۵
تاریخ انتشار: جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ - 08 March 2019

پیام کتبی مشترک رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر پاکستان به رهبر معظم انقلاب، تسلیم دکتر علی‌اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل شد


شیخ رشید احمد پیام کتبی مشترک رییس‌جمهور و نخست وزیر کشور پاکستان را جهت تقدیم به محضر رهبر معظم انقلاب تسلیم دکتر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل کرد.
 دکتر علی‌اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل که  روز پنجشنبه ۱۶ اسفندماه با شیخ رشید احمد وزیر راه آهن فدرال پاکستان دیدار و گفت و گو کرد، با حضور در خبرنگاران ضمن مثبت ارزیابی کردن این دیدار اظهار کردند : رابطه دو کشور ایران و پاکستان، رابطه‌ای برادرانه، خوب و سازنده است و برقراری روابط اقتصادی و ساخت خط راه‌آهن تجاری که از ایران، چین و پاکستان می‌گذرد یکی از راه های مستحکم کردن روابط است.
دکتر ولایتی با اشاره به بروز برخی حوادث ناگوار افزود: اما بعضی اوقات حوادثی میان دو کشور رخ می‌دهد که موجب اختلال در روابط می‌شود، از جمله حملات اخیر گروه های تروریستی در سیستان و بلوچستان که از خاک پاکستان وارد ایران شدند و باید برای رفع این شرایط اقدام نمود. دولت پاکستان نباید اجازه بدهد که کشورهای دیگر مانند عربستان سعودی و صهونیست ها در روابط دو کشور تاثیر سوء بگذارند و بحران در مرزها ایجاد کنند و امنیت جان مرزبانان دلاور و مردم شریف ما و جمهوری اسلامی ایران را به خطر بیندازند.
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل تاکید کردند: گروه‌های تروریستی که اخیرا در سیستان بلوچستان موجب شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی شدند، تجهیزات و امکانات خود را از عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی تامین می‌کنند و از آن جا حمایت مالی می‌شوند.
دکتر ولایتی اذعان داشت: در دیدار امروز خواسته شد تا پاکستان در مراقبت از مرزهای دو کشور اهتمام بیشتری داشته باشد. پاکستان کشوری قدرتمند است و قادر به کنترل و مراقبت از مرزهای مشترک است تا به این اقدامات تروریستی پایان دهد و وزیر در این ملاقات قول داد که از مرزها حفاظت بیشتری انجام دهند و این نوع حوادث دیگر تکرار نشوند و مقامات پاکستانی قول داده‌اند که حفاظت از مرزهای مشترک میان ایران و پاکستان را افزایش دهند.
شیخ رشید احمد وزیر راه آهن فدرال پاکستان هم با حضور در جمع خبرنگاران گفت: من دکتر ولایتی را از قبل در زمانی که وزیر امور خارجه ایران بودند می‌شناسم و امروز سومین دیداری است که با ایشان دارم و در این دیدار درباره موضوعات زیادی در خصوص روابط دو جانبه گفت و گو کردیم و امیدواریم که بتوانیم روابط فی‌مابین را با کشور دوست و برادر ایران بهبود ببخشیم.
وزیر راه آهن فدرال پاکستان تصریح کرد: امیدواریم که با کمک یکدیگر بتوانیم بر مشکلات فائق آییم و عمران خان مایل است که روابط پاکستان را با تمام دنیا از جمله جمهوری اسلامی ایران بهبود بخشد و به همین دلیل است که امروز اینجا هستم.

VELAYATI.IR
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربیننده ها