velayati.ir

تعداد بازدید: ۴۴۷۲
پ
کد خبر: ۲۳۸۲
تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۷ - 25 September 2018
دکتر ولایتی در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس:

اجازه نمی دهیم ارزش های انقلابی در دانشگاه آزاد اسلامی تضعیف شود

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تلاش خواهیم کرد دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه علم، دین و اعتقاد باشد.

دکتر علی‌اکبر ولایتی رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس با عنوان «دفاع همچنان باقیست» که صبح امروز در تالار شهیدمطهری سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، گفت: برای بنده و همکارانم توفیقی است که در خدمت بسیجیان و کسانی که سر به راه اسلام گذاشتند، هستیم. بسیجیان همواره آماده‌اند از این کشور اهل بیتی (ع) دفاع کنند.
وی افزود: همیشه به جز دوره هایی در ایران آثار توحید و موحد بودن مردم وجود داشته است. زمانی که یونانیان به ایران حمله کردند، یونانیان مشرک و ایرانیان موحد بودند و این موضوع از آثار و احادیث مشخص است که مردم ایران پیغمبری داشتند که دعوت به توحید می کرد. هیچ کشوری را سراغ نداریم که آثار توحید در آن بیشتر از ایران باشد.

دکتر ولایتی با اشاره به وظایف دانشگاه آزاد اسلامی در دوره جدید مدیریتی، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی به حول و قوه الهی، دانشگاه علم، دین و اعتقاد خواهد بود و بی‌اعتقادی، تسامح دینی، تظاهر به بی‌دینی و غیرانقلابی بودن در این دانشگاه جایی نخواهد داشت.
رئیس هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: تا زمانی که بنده و همکارانم در این مسئولیت هستیم، اجازه نخواهیم داد ارزش های انقلابی در دانشگاه آزاد اسلامی تضعیف شود، ارزش های ضدانقلاب رشد کند و این دانشگاه از لحاظ علمی ضعیف بماند. دانشگاه آزاد اسلامی سرمایه مردم متوسط و کم‌بضاعت است که این سرمایه برای ما حکم بیت‌المال دارد و نخواهیم گذاشت یک ریال از آن حیف و میل شود.
وی تأکید کرد: این موضوع باید در دانشگاه های دولتی هم وجود داشته باشد، اما وظیفه ویژه ما حفظ دانشگاه آزاد اسلامی با تحول اسلامی و محافظت از ارزش های اسلام و انقلاب است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه مردم ایران همواره به این کشور عشق ورزیده‌اند، خاطرنشان کرد: هر مهاجمی که به ایران حمله کرد، اگر در حوزه دفاعی پیروز شد، در حوزه فرهنگی مغلوب شد و تنها دین و فرهنگی که از سوی مردم ایران پذیرفته شد، اسلام بود که پس از پذیرش، ایرانیان مروج آن شدند و هیچ مردمی به اندازه مردم ایران به اسلام خدمت نکردند.

دکتر ولایتی با بیان اینکه ایران به دلیل برخورداری از موقعیت جغرافیایی مناسب همواره مورد طمع بیگانگان بوده است، گفت: اکنون از یونان و رم خبری نیست و معدود کشورهایی در جهان هستند که سابقه تاریخی ایران را داشته باشند و می توان گفت ایران کشوری با سابقه سیاسی گسسته و سابقه فرهنگی پیوسته است.

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه مردم ایران فرهنگ اسلام را با آغوش باز پذیرفتند، خاطرنشان کرد: تاریخ این کشور از تهاجم های بیگانگان پر است، به طوری که در 500 سال اخیر، ایران 25 جنگ و 11 قرارداد صلح را تجربه کرد، اما تجزیه نشد.

وی با بیان اینکه صفویه در حفظ و بازتعریف ایران و هویت اهل بیت (ع) نقش به سزایی داشته و بخش اعظم کتاب های شیعه پس از صفویه نوشته شده است، اظهار داشت: گاهی برخی آگاهانه یا ناآگاهانه درباره صفویان حرف هایی می زنند که نباید به آن توجه کرد. در این دوره سربازان صفوی کلاه هایی بر سر داشتند که 12 تاج با اسم امامان معصوم (ع) بر آن نقش بسته بود و با نام اهل بیت (ع) کشور را حفظ می کردند.

دکتر ولایتی با بیان اینکه ایران منشأ تاریخ جوانمردی است، تاکید کرد: قزلباش شاخه‌ای از تاریخ فتوت های ایران است که در راه عقیده از جانشان می گذشتند. می توان گفت فتیان کشور را از شر دشمنان حفظ کردند. در تاریخ فتوت و جوانمردی، کسانی که می خواستند پایبند این مرام باشند، به حرم امیرالمؤمنین (ع) می رفتند. اکنون نیز بسیجیان، فتیان و جوانمردان ما هستند.

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه گفت: اگر بخواهیم تعریف جامعی از مردم ایران داشته باشیم، باید بگوییم مردمانی هستند که دارای کار، همسر و فرزند هستند، اما در راه عقیده همه را رها می کنند و به جهاد و دفاع از اعتقاداتشان می روند.

دکتر ولایتی با اشاره به رشادت های رزمندگان و بسیجیان در دوران دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: طی 200 سال یک میلیون مترمربع از خاک ایران جدا شد. پیش از آن ایران 2 میلیون و 600هزار مترمربع وسعت داشت که به مرور در دوره های مختلف از وسعت آن کاسته شد و در آخر هم در زمان پهلوی، بحرین از ایران جدا شد. در زمان جمهوری اسلامی ایران، این کشور شاهد طولانی‌ترین جنگ پس از جنگ جهانی دوم بود، اما جوانان ما اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک ایران کم شود.

وی با بیان اینکه تنشها و موازنه های سیاسی و وضعیت امروز جهان بعد از جنگ جهانی دوم به بدترین شکل رخ داد، اظهار داشت: از زمان قرارداد «یالتا» در سال 1945 تاکنون وضعیت دنیا به این شکلی نبوده که نمی‌شود آینده آن را پیش‌بینی کرد.

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تصمیم های غیر قابل پیش‌بینی رئیس‌جمهور آمریکا، گفت: این هفت‌تیرکش افسارگسیخته و کابوی آمریکایی هر روز یک حرف می زند. دو ساعت با آقای پوتین رئیس‌جمهور روسیه صحبت کرد و هنوز جوهر توافق‌شان خشک نشده بود ، عکس آنچه که توافق شده بود، عمل کرد. یا کشور مالدیو را تهدید به تحریم کرد که اینها نشان‌دهنده آن است که از قرن بیستم تاکنون در بی‌‌سامان‌ترین صحنه تاریخی قرار داریم.

دکتر ولایتی ادامه داد: این مرد کازینودار می خواهد دنیا را مانند قمارخانه اداره کند و به جان دنیا افتاده و راه مقابله با وی این است که به فکر خودمان و با دوست، دوست و با دشمن، دشمن باشیم و به هیچ کشوری اطمینان نکنیم، مگر اینکه مطمئن و قابل اطمینان باشد.

وی با بیان اینکه کشورهای سوریه، لبنان، عراق، فلسطین و یمن همکار منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران هستند، گفت: اگر ما به عراق کمک نکنیم، خودمان دچار مشکل می شویم و این موضوع در مورد سوریه هم صادق است، چرا که حضرت علی (ع) می فرمایند مردم ذلیل نشدند تا در خانه نشستند و ذلت به سراغ آنان آمد. برخی قلم به مزد هستند و پول می گیرند و قلم می زنند. برخی هم جاهل هستند که می گویند ما با عراق کار نداریم، اما حقیقت آن است که آنهایی که در عراق هستند، با ما کار دارند و اگر ما به کمک عراق و سوریه نمی‌رفتیم، اکنون تانک های اسرائیل در مرزهای ایران صف بسته بودند.

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: رئیس‌جمهور آمریکا در سفر به اروپا گفته بود اگر بخواهیم مراکز هسته‌ای ایران را بزنیم، حزب‌الله با صدهزار موشک خاک اسرائیل را به توبره می کشد.

دکتر ولایتی تصریح کرد: برخی می گویند ما خودمان احتیاج داریم و چرا باید به مردم لبنان کمک کنیم، اما نمی‌دانند که جوانان لبنان جان خود را کف دست گذاشته‌اند و از منافع مشترک جمهوری اسلامی ایران و لبنان دفاع می کنند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران پرچم اسلام و اهل بیت (ع) را برافراشته است، گفت: دشمن می خواهد پرچم اسلام و اهل بیت (ع) را در دنیا خاموش کند و بهانه هایی همچون اینکه ایران نباید صنعت هسته‌ای یا موشک داشته باشد و یا در منطقه حضور نداشته باشد و... را می تراشند. این در حالی است که انگلیس و آمریکا در منطقه حضور دارند و زورگویی بالاتر از این نمی‌شود.

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: اگر در مقابل زورگویی ها یک قدم عقب بنشینیم، ما را صد قدم عقب می نشانند. بسیاری لبخند می زنند و از پشت خنجر می زنند، البته این بدان معنا نیست که با کشورهای جهان قطع ارتباط کنیم، بلکه رابطه ما باید هوشمندانه، مدبرانه و قدرتمندانه باشد و از منافع خود و متحدانمان دفاع کنیم.

دکتر ولایتی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران قطعاً برای رفع تحریم های فعلی برنامه دارد و راه خروج آن را می داند. بنده با رییس جمهور روسیه و مسئولان چین و دیگر کشورها صحبت کرده‌ام و قرار است مبادلات ریال - روبل، ریال لیر ترکیه و ریال یوآن چین جایگزین دلار شود، چرا که براساس نظر اقتصاددانان حداکثر تأثیر دلار بر زندگی مردم 20 تا 30درصد است، اما عده‌ای طوری تبلیغ می کنند که گویی تأثیر آن سه برابر است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله آینده جمهوری اسلامی ایران روشن است و دشمنان با این تحریم ها نمی‌توانند ما را از پای بیاندازند چرا که اکنون سه سال است که در مواجهه با مردم یمن که با حداقل امکانات زندگی می کنند، با پای برهنه مقابل سربازان عربستان ایستاده‌اند و یقین بدانید عربستان سعودی از یمن شکست خواهد خورد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربیننده ها