velayati.ir

تعداد بازدید: ۸۸۲
پ
کد خبر: ۲۳۰۴
تاریخ انتشار: شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - 03 March 2018
دکتر ولایتی در دیدار با معاون وزیر خارجه ژاپن 

ژاپن از جایگاه و اهمیت ویژه ای برای ایران برخوردار است 

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل گفت: ژاپن از اهمیت و جایگاه ویژه ای برای جمهوری اسلامی ایران برخوردار است.
دکتر ولایتی روز شنبه ۱۲ اسفند ماه در دیدار با تاکئو موری معاون وزیر خارجه ژاپن با خوش آمدگویی به معاون وزیر خارجه ژاپن و هیات همراه اظهار داشت: امید است این سفر، سفری سازنده و ارزشمند همراه با دستاوردهای مطلوب در جهت توسعه همکاری های دو طرف باشد.
وی ضمن آن که روابط ایران و ژاپن را مثبت ارزیابی و خواهان رشد و توسعه آن شد اظهار داشت: ایران و ژاپن دارای پیشینه ای طولانی در روابط و برخوردار از تاریخی کهن هستند و جمهوری اسلامی ایران علاقه مند به توسعه روابط با ژاپن است.
دکتر ولایتی گفت: آمادگی گسترش روابط با ژاپن در زمینه های مختلف وجود دارد و ایران از این امر استقبال می کند.
دکتر ولایتی با اشاره به دیدارهای پیشین خود با شینزو آبه نخست وزیر و وزیر خارجه ژاپن و دیگر مقامات این کشور اظهار داشت: می دانید که مردم ایران خاطرات خوبی از ملت ژاپن دارند و ژاپن کشوری مهم برای ایران است و از این جهت  دارای جایگاهی مهم و معتبر در برقراری روابط با ایران است.
تاکئو موری معاون وزیر خارجه ژاپن نیز با تشکر از زمینه سازی این سفر آمادگی کشورش برای برقراری و توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران را اعلام کرد.
وی در این دیدار بر توسعه روابط میان دو کشور تاکید کرد و گفت: در سفر به تهران به دنبال رایزنی با جمهوری اسلامی ایران برای افزایش سطح همکاری ها در حوزه های اقتصادی و فنی هستیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار