velayati.ir

تعداد بازدید: ۱۶۶۶
پ
کد خبر: ۲۱۸۶
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶ - 16 October 2017
دکتر ولایتی در همایش رونمایی از منظومه فکری رهبر معظم انقلاب

امنیت کشور با هدایت مقام معظم رهبری ممکن شده است/خطوط دفاعی خود را صدها کیلومتر خارج ایران زده‌ایم

رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد گفت: امروز با استشهاد دوستان و غیردوستان، جمهوری اسلامی ایران مقتدرترین و تاثیرگذارترین کشور در منطقه است.

دکتر ولایتی رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد در همایش رونمایی از منظومه فکری رهبر معظم انقلاب که با عنوان «زعیم ذوفنون» روز سه شنبه 24 مهرماه در کتابخانه مرکزی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، گفت: در دوره رهبری مقام معظم رهبری اقتدار جمهوری اسلامی به حدی رسیده که در تاریخ ایران از بعد از سلسله صفویه تاکنون چنین اقتداری نبوده و پایه این کار نیز بر اساس اقدامات امام بوده است.

دکتر ولایتی گفت: امروز با استشهاد دوستان و غیردوستان جمهوری اسلامی مقتدرترین و تاثیرگذارترین کشور در منطقه است و این معلول سلسله تدابیر است و بخش مهمی از این تدابیر سیاست خارجه است که در سیاست خارجی ایشان راهبردی دارند که پایه های آن از قبل انقلاب در ذهن ایشان شکل گرفت. مقام معظم رهبری ترجمه هایی از سید قطب داشتند که نفس اقدام به ترجمه آثار وی جهان بینی رهبری را در حوزه امت اسلامی نشان می‌دهد ضمن آن که ایشان تالیفات دیگر اینچنینی هم داشته‌اند.

وی گفت: تقویت استقلال جمهوری اسلامی یعنی تبلور شعار نه شرقی نه غربی. بسیار مهم بود که این شعار در زمان حضرت امام شکل گرفت و تا امروز که دیگر شوروی وجود ندارد به معنای استقلال واقعی ادامه یافته است، از ابتدای قاجاریه ایران تحت نفوذ بوده است ولی عدم وابستگی با تلاش های امام و تفکرات رهبری شکل گرفته است.

دکترولایتی خاطرنشان کرد: نگاه به شرق در حفظ استقلال مربوط به مقام معظم رهبری است که در ابتدای رهبری ایشان نیز قراردادی با روسیه در حوزه دفاعی بسته شد، در حوزه اقتصادی نیز ایشان به چین سفر کردند و در مورد مسائل اقتصادی همواره توصیه دارند. در سال 1394 که هنوز تحریم ها بود و هنوز هم کم و بیش هست میزان مبادلات ما با چین 52 میلیارد دلار بود و با آسیای جنوب شرقی و شرق دور هم رابطه داشتیم.

وی گفت: نکته دیگر توجه به منطقه است که ما خطوط دفاعی خود را در خارج از مرزها زده ایم. تصور کنید داعش زمانی تا بیست کیلومتری مرز ایران آمده بود ولی حالا ما خطوط دفاعی را صدها کیلومتر خارج ایران زدیم. آنها می‌گفتند هدف اصلی شان حذف ایران به عنوان ایجاد کننده خط مقاومت در منطقه است، موقعی آمریکایی ها مرکز ناوگان پنجمشان را در بحرین گذاشتند و می‌گفتند برای دفاع از امنیت ملی آمریکاست. ما برای اینکه خطر صهیونیسم را دور کنیم باید در حیاط خلوت صهیونیست باشیم، هم به سوریه و لبنان و فلسطین کمک می‌کنیم هم در حیاط خلوت صهیونیست ها هستیم.

رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد گفت: اینکه برخی می‌گویند ما آنجا چه می‌خواهیم ما آنجا می‌خواهیم هم خط مقاومت را تقویت کنیم هم در حیاط خلوت صهیونیست باشیم. سابقه ندارد که گروهی مسلمان به این صراحت پرچم رژیم صهیونیست را نشان دهند ولی اقلیت همراه بارزانی این کار را کردند، حدود نود درصد کار رفراندوم با همت ارتش و دولت عراق از بین رفت و ایران هم پنهان نمی‌کند که کمک به دوستان وظیفه ماست. اینکه حالا پرچم اسرائیل را بلند می‌کند فردا اسرائیل به همسایه ما تبدیل می‌شود. آنها که نادانسته یا مغرضانه می‌گویند ما انجا چه می‌خواهیم ما چیزی نمی‌خواهیم ولی اسرائیل چه می‌خواهد؟

وی افزود: امام خمینی(ره) با درایت تمام بی نظیر به گونه ای مسائل را هدایت می‌کرد که هم دریای خزر محفوظ ماند هم کار در زمان تجزیه شوروی مدیریت شد.

دکتر ولایتی در بخش دیگری از سخنانش گفت: وضع افغانستان و پاکستان و سوریه و منطقه به شکلی است که تامین یک جزیره آرامش جز با درایت رهبری ممکن نبود. امریکایی ها به دنبال تجزیه عراق و سوریه هستند و 12 پایگاه نظامی زدند. می‌خواهند نفوذ خود را توسعه دهند و اینکه ترامپ چنین مزخرفاتی گفته و تنها کسانی که دفاع کردند رجال سیاسی دوره گرد صهیونیست و دیگری راس مرتجعین هستند.

وی افزود: اروپایی‌ها گفتند برجام سر جای خودش هست ولی ایران باید در منطقه دخالت نکند و سیستم دفاعی خود را توسعه ندهد. وزیر خارجه امریکا هم خواسته ماله کشی کند گفته نمی‌خواهیم از برجام خارج شویم. اینها می‌خواهند بدون حضور ایران منطقه را به آشوب بکشند و تامین امنیت این وضعیت جز رهبری داهیانه مقام معظم رهبری ممکن نیست.

رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد گفت: بدانید که ایران در طی چند صد سال گذشته هیچگاه به اقتدار امروز نبوده و بخش مهمی از این اقتدار محصول رهبری مقام معظم رهبری و نقش ایشان در اقدامات راهبردی حوزه سیاست خارجی است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: با شکست کردها در کرکوک، کمر توطئه بارزانی علیه امنیت منطقه شکسته شد.

وی با اشاره به دستاوردهای نظام در دوران 8 ساله ریاست‌جمهوری رهبر معظم انقلاب و رهبری 28 ساله ایشان ادامه داد: کتاب نقش مسلمانان در آزادی هند که از تألیفاترهبر انقلاب است،از راهبردهای ایشان در سیاست خارجی رونمایی می‌کند. تبلور شعار "نه شرقی، نه غربی" یکی دیگر از پایه‌های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بوده که از اول انقلاب شکل گرفت که معنای آن حفظ استقلال و عدم وابستگی به بیگانه است.

رئیس هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دیدگاه غرب‌گرایانه از زمان روی کار آمدن قاجار رشد کرد، به گونه‌ای که برخی از دیپلمات‌های ما مانند تقی‌زاده در زمان مشروطه معتقد بودند فرهنگ ما باید تماماً غربی شود. این تفکر به قدری ریشه دوانده که هنوز در دیدگاه دانشجویان و برخی روشن‌فکران ما تاثیرگذار است.

وی با اشاره به نگاه استقلال‌گرایانه رهبری در دوران ریاست‌جمهوری و سپس رهبری نظام، اظهار داشت:نگاه پیشرفت در زمینه تسلیحاتی از خرید سلاح صرف از غرب تبدیل به همکاری‌های نظامی و خرید تسلیحات از روسیه شد و نمونه آن قراردادهایی با روسیه و گرایش به شرق بود.

دکتر ولایتی با بیان اینکه در دوران رهبری مقام معظم رهبریاتفاقات مهمی در منطقه افتاد، گفت: از جمله این اتفاقات، حمله عراق به کویت بود که با تدابیر ایشاناولین کشوری که اشغال کویت توسط عراق را محکوم کرد، جمهوری اسلامی ایرانبود.هنگام حمله آمریکا به عراق عده‌ای در مجلس معتقد بودند که ما باید دوشادوش صدام به جنگ آمریکا برویمکه بنده در آن زمان به مجلس رفتم و با استفاده از رهنمودهای رهبری نمایندگان را از خطرات امنیتی این اقدام آگاه کردم.

همایش رونمایی از منظومه فکری رهبر معظم انقلاب که با عنوان زعیم ذوفنون در کتابخانه مرکزی واحد علوم و تحقیقات برگزار شد.

در این مراسم دکتر ولایتی از منظومه فکری مقام معظم رهبری رونمایی کرد و همچنین فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد، حجت الاسلام و المسلمین کلانتری معاون فرهنگی این دانشگاه ، خسروپناه عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی و جمعی از مسوولان ، اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد حضور داشتند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربیننده ها