velayati.ir

تعداد بازدید: ۷۳۱۴
پ
کد خبر: ۱۹۵
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۲ - 15 May 2013

معرفی کتاب «ایران پیش از اسلام»


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر ولایتی، مجموعۀ تاریخ کهن و معاصر ایران‌زمین نگاهی است هدفمند به تاریخ ایران که با بهره‌گیری از منابع فراوان و معتبر و گاه جدید و شیوه‌ها و روش‌های ثابت‌شده، با راه‌نمایی و همکاری جمعی از پژوهشگران و تاریخ‌دانان فرهیخته فراهم آمده است.
دکتر ولایتی در این مجموعه در پی آن است که مهم‌ترین تحولات تاریخی را در شکل‌دهی به حیات معاصر ایران بررسی کند؛ تحولاتی که ایرانیان در حیات پرفراز و نشیب خود به چشم دیده‌اند و از سر گذرانده‌اند تا به زندگی پرافتخار دیروز و امروز خود دست یابند و فردایی پرامید در پیش روی داشته باشند. کتاب تاریخ ایران پیش از اسلام نخستین جلد از این مجموعه است که کم‌تر کتابی در میان تألیفات دانشمندان ایرانی می‌توان یافت که به جامعیت این کتاب به تاریخ و فرهنگ و زبان و اندیشه‌های ایرانیان باستان پرداخته باشد.

دکتر ولایتی در این کتاب کوشیده است نقش دو اصل اساسی وطن‌دوستی و توحید را در شکل‌گیری تمدن پرشکوه ایرانی در منظر نظر خود قرار دهد و رویدادهای تاریخی را با رویکرد درک تداوم این اصول مهم بررسی کند.

کتاب ایران پیش از اسلام را انتشارات امیرکبیر در سال 1391 روانه بازار کرده است. جلیل عرفان‌منش، هومن عباسپور و ایمان نوروزی دکتر ولایتی را در تالیف این کتاب یاری رسانده اند.
برچسب ها : ولایتی ، ایران ، تاریخ ، باستان ،
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربیننده ها
پرطرفدارها