velayati.ir

تعداد بازدید: ۱۳۰۷
پ
کد خبر: ۱۸۹۸
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ - 06 October 2016
دکتر ولایتی در جمع خبرنگاران

سفر رئیس جمهور در راستای منویات رهبر معظم انقلاب است

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: سفر رئیس جمهوری به کشورهای جنوب شرق آسیا در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر نگاه بر شرق است.

دکتر ولایتی عصر پنجشنبه 25 مهرماه پس از دیدار با هیات اقتصادی سوریه در جمع خبرنگاران افزود: سفر رئیس جمهوری به کشورهای ویتنام، مالزی و تایلند سفر بسیار مهمی است.

وی افزود: بر اساس خط مشی ای که رهبر معظم انقلاب ترسیم فرموده اند مبنی بر اینکه نگاه به شرق داشته باشیم، ضرورت دارد که ما به این موضوع اهمیت دهیم.

دکتر ولایتی ادامه داد: نگاه به شرق مستلزم توسعه روابط با کشورهای آسیایی است از این رو دیدارهای انجام شده در این سفر ارزشمند است.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: سفر رئیس جمهوری به ویتنام با توجه سابقه انقلابی آن و توسعه اقتصادی که داشته اند اهمیت دارد، همچنین سفر به مالزی هم به عنوان کشور مهم اسلامی و عضو مهم آ س آن قابل توجه است.

دکتر ولایتی یادآور شد: حضور رئیس جمهوری در تایلند برای برگزاری مجمع کشورهای آسیایی از لحاظ منطقه ای و قاره ای ارزشمند است.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام،ادامه داد: سفر اخیر رئیس جمهوری، حکایت از این دارد که سیاست خارجی ایران بر اساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب سیاستی فراگیر است که فقط منحصر به غرب نیست.

وی افزود: با توجه به اینکه آینده دنیا بیش از غرب در آسیا رقم خواهد خورد بنا براین زمینه سازی برای آینده روابط قاره ای بسیار مهم است.

دکتر ولایتی درباره مانور عربستان در خلیج فارس گفت: عربستان در سوریه، لبنان و عراق دست به کارهای نمایشی زد و شکست خورد، تا زمانی که آنها با کشورهای منطقه سر جنگ داشته باشند ضرر می کنند و شکست خواهند خورد مگر آنکه دیدگاه خود را تغییر دهند

 SHAPE  \* MERGEFORMAT


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربیننده ها