velayati.ir

تعداد بازدید: ۱۲۸۳
پ
کد خبر: ۱۷۰۷
تاریخ انتشار: جمعه ۰۲ بهمن ۱۳۹۴ - 22 January 2016
دکتر ولایتی دبیر کل انجمن اسلامی پزشکان

افزایش حضورمردم درپای صندوق‌های رأی موجب استحکام نظام می‌شود

 دبیرکل انجمن اسلامی پزشکان ایران با بیان اینکه افزایش حضور مردم در پای صندوق‌های رأی موجب استحکام نظام می‌شود گفت: همه باید در انتخابات شرکت کنیم.

  دکتر ولایتی دبیرکل انجمن اسلامی پزشکان ایران در نشست عمومی این انجمن، اظهار داشت: کار انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در درجه اهمیت قرار دارد، بنابراین همه باید در انتخابات شرکت کنیم.

وی ادامه داد: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب تأکید کرده‌اند باید اطرافیان‌مان را برای حضور در پای صندوق‌های رأی تشویق کنیم.

دبیرکل انجمن اسلامی پزشکان ایران با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب حضور هر چه بیشتر مردم پای صندوق‌های رأی را اصل می‌دانند، افزود: این موضوع باعث استحکام نظام می‌شود که البته ما تاکنون این‌گونه عمل کرده‌ایم.

دکتر ولایتی درباره رفتار کشورهای گروه 5 +1 نسبت به ایران خاطرنشان کرد: اگر امکان استمرار رفتار این کشورها نسبت به وضع تحریم‌ها برای ایران وجود داشت، این کار را ادامه می‌دادند، اما در ادامه آنها به طرق مختلف به ایران پیام فرستادند که ما حاضریم تحریم‌ها را برداشته و غنی‌سازی را بپذیریم.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک نظام در ادامه موضوع هسته‌ای ایران را مهم توصیف کرد و افزود: از ابتدای انجام گفتگوها میان ایران و 1+ 5 که حدود 12 سال کشورمان با فراز و نشیب‌های بسیار زیادی روبرو شد و علی‌رغم مشکلات کارها به خوبی انجام گرفت و هدایت‌هایی که توسط مقام معظم رهبری در مذاکرات هسته‌ای صورت گرفت، مهم‌ترین عامل در روند پیروزی و به سرانجام رسیدن موضوع هسته‌ای بود.

وی با اشاره به پیشنهادات غربی‌ها برای حل موضوع هسته‌ای، گفت: پیشنهاد غربی‌ها بر این اساس بود که مدت کوتاهی برنامه‌های هسته‌ای ایران متوقف شود؛ اما این توقف به مدت بیش از 2 سال به طول انجامید و در این راستا مقام معظم رهبری فرمودند که بنای آنها بر این است که برنامه‌ هسته‌ای ایران به صورت مطلق تعطیل شود نه موقت.

دبیرکل انجمن اسلامی پزشکان ایران، گفت: اگر هدایت‌های مقام معظم رهبری و تلاش تیم مذاکره‌ کننده کشورمان نبود، نمی‌توانستیم این سرانجام را برای موضوع هسته‌ای تصور کنیم و باید از تمام کسانی که در 12 سال گذشته در این زمینه فعالیت‌ داشتند، تقدیر و تشکر کنیم.

                                                                                                     

دکتر ولایتی با بیان این که در مسائل اساسی سیاست‌ خارجی هر دولتی باید بر اساس قانون اساسی و رهنمودهای مقام معظم رهبری و اهم مسائل راهبردی داخلی و خارجی صورت گیرد، ادامه داد: حفظ استقلال سیاسی، مقاومت در منطقه و مبارزه با اسرائیل و ایستادگی در برابر زیاده‌ خواهی‌های آمریکا از مسائل مهمی است که باید طبق رهنمودهای رهبری انجام شود.

وی گفت: تیم مذاکره کننده هسته‌ای به هدایت مقام معظم رهبری اذعان دارند و معتقدند که مقاومت رهبری و اصرار ایشان در داشتن تعداد سانترفیوژها اگر نبود، برنامه هسته‌ای ایران به این نقطه نمی‌رسید.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: ایران تنها کشوری است که حق غنی سازی, فروش مواد و خرید کیک زرد را دارد و سازمان ملل متحد این حق را برای ما شناخته است.

وی با اشاره به جلسات برگزار شده در وین برای رسیدن به راه‌حل بحران سوریه افزود: وزیر خارجه کشوری که در باتلاق گیر کرده و حد خودش را نمی‌داند، در جلسه‌ای که در وین برگزار شد این عقیده را داشت که 17 کشور حاضر در این جلسه فقط برای راضی کردن ایران دور هم جمع شده‌اند، ولی در ادامه وزیر خارجه آمریکا عقیده داشت که هرچه ایران خواسته ما در مصوبه آورده‌ایم.

دبیرکل انجمن اسلامی پزشکان ایران ادامه داد: نکته مهم در این موضوع این است که 16 کشور دیگر تلاش دارند راه‌حلی را برای سوریه در نظر بگیرند، که ایران موافق آن است و البته تلاش‌های جدی روسیه به عنوان ابرقدرت نظامی و چین به عنوان ابرقدرت اقتصادی نسبت به نزدیک شدن به ایران، نشاندهنده وضعیت و قدرت فعلی کشور ماست.

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربیننده ها