velayati.ir

تعداد بازدید: ۱۸۰۲
پ
کد خبر: ۱۴۸۲
تاریخ انتشار: جمعه ۱۹ تير ۱۳۹۴ - 10 July 2015
در گفتگوی ویژه خبری :

ولایتی: جمهوری اسلامی هیچگاه از مذاکره پاپس نکشیده است

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام روز پنجشنبه به صورت تلفنی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شرکت کرد .

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه از مذاکره پا پس ننهاده همواره آماده مذاکره و تمدید و ادامه آن است.
دکتر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما به صورت تلفنی حضور یافت و با اشاره به مذاکرات هسته‌ای که هم اکنون در وین در حال برگزاری است گفت: بخشی از اخبار هست که توسط رسانه های غربی ساخته و پرداخته می شود. آنچه در رسانه های غربی و متحد آمریکا و غرب تبلیغ می‌شود با آنچه در وین شاهد هستیم متفاوت هست و به گونه ای عمل می کنند که به نظر برسد همه چیز تمام شده درحالی که هر چه در وین به نتیجه می رسد حتما این نتیجه باید در جمهوری اسلامی ایران مطرح شود.
وی افزود: همانطور که مجلس تصویب کرده که باید مصوبه آنجا را داشته باشد و از همه مهمتر باید در سیاست کلان جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری اشراف کامل داشته باشند.
ولایتی همچنین گفت: هرچه آنجا انجام می شود کار مقدماتی است و باید به ایران آورده شود و در شورای عالی امنیت ملی مطرح و از دیدگاه های مقام معظم رهبری بهره گرفته شود.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: در صورتی می‌تواند توافق انجام شود که خطوط قرمز رعایت شده باشد.
وی گفت: تیم مذاکره کننده با تمام توان مذاکره می کنند و باید دست مریزاد گفت اما باید خطوط قرمز رعایت شود.
دکتر ولایتی در خصوص واکنش به دیدگاه‌های جان کری و رفتار آنها گفت: این سخنان بخشی از جنگ روانی است که انجام می‌دهند.
رئیس مرکز تحقیقات مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود : از آغاز مذاکرات ضرب الاجل تعیین کردند ، تمدید کردند ، از گزینه نظامی صحبت کردند و اینها جنگ روانی است نباید تحت تأثیر قرار بگیریم می گویند تا فلان روز هستیم خودشان می‌دانند اگر می‌خواهند بروند خودشان می‌دانند. جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه از مذاکره پا پس ننهاده ، همواره آماده مذاکره و تمدید آن است و ادامه آن است.
دکتر ولایتی ادامه داد: می‌گویند روز آخر است فردا روز آخر است همانطور که رهبری گفتند که اگر در ضرب الاجل توافق نشد می توانند تمدید کنند. جمهوری اسلامی نه پیشنهاد تمدید می‌دهد و نه با تمدید مخالفت می‌کند.
وی گفت: این حرفهای اوباما و کری بخشی از جنگ روانی است. در ژنو که فکر می‌کردند به جای مهمی رسیده کری بیرون رفت و از گزینه نظامی صحبت کرد.

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربیننده ها