velayati.ir

تعداد بازدید: ۲۵۴۶
پ
کد خبر: ۱۴۲۹
تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ - 19 May 2015
در جریان سفر به لبنان؛

ولایتی با میشل عون، نخست وزیر اسبق لبنان دیدار کرد

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل، روز دوشنبه با میشل عون، نخست وزیر اسبق لبنان که به عنوان یکی از شخصیت های مطرح برای احراز پست ریاست جمهوری در این کشور است، دیدار و گفتگو کرد.

دکتر علی اکبر ولایتی، روز دوشنبه که به منظور شرکت در گردهمایی علمای جهان اسلام برای فلسطین به دعوت مجمع جهانی بازگشت به فلسطین به آن کشور سفر کرده بود در این دیدار به بررسی روابط ایران و لبنان اشاره و تصریح کرد: روابط دو کشور در مسایل مهم منطقه ای تاثیرگذار بوده و باید برای گسترش این روابط تلاش و برنامه ریزی نمود و امیدواریم با انتخاب رییس جمهور لبنان این روند توسعه و گسترش بیشتری پیدا کند. نقش دو کشور برای مبارزه با افراط گرایی و جریانات تکفیری که دامن منطقه را گرفته بسیار مهم تلقی می شود.

ولایتی در ادامه با اشاره به نقش و جایگاه شخصیت های تاثیرگذار در این کشور تصریح کرد: همانگونه که لبنان در بسیاری از اتفاقات منطقه ای به پیروزی دست یافته حتما با تدابیر شخصیت های برجسته داخلی می تواند برخی از مشکلات داخلی را حل و فصل نماید و مهمترین سرمایه ارزشمند در اختیار این کشور، دارا بودن نیروی انسانی و شخصیت های فرهیخته است که در فرهنگ و سیاست درست جهان عرب نیز نقش آفرینی کرده اند.

میشل عون نیز ضمن خوشامد گویی تصریح کرد: امیدواریم منطقه هر چه زودتر از شر این جریانات تکفیری به ویژه در سوریه خلاص شود و حتما دو کشور ایران و لبنان می توانند در این زمینه نقش جدی و تاثیر گذاری را ایفا نمایند و در مورد مسایل داخلی لبنان هم تحولات مثبت و ارزنده ای را شاهد خواهیم بود.

مشاور مقام معظم رهبری در این سفر یک روزه، علاوه بر سخنرانی در مراسم اختتامیه گردهمایی علمای جهان اسلام برای فلسطین، با مقامات عالی این کشور از جمله سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله، نبیه بری رییس مجلس، تمام سلام، نخست وزیر لبنان و تعداد دیگری از شخصیت ها ملاقات کرد.

دکتر ولایتی در ادامه این دیدار با شبکه otv لبنان مصاحبه و به سوالات پاسخ داد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها