velayati.ir

تعداد بازدید: ۲۲۷۲
پ
کد خبر: ۱۳۵۵
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۳ - 29 January 2015
دکتر ولايتي:

همکاريهاي ايران و روسيه در سوريه پاسخ مثبت داده است

دکتر ولایتی در مسکو اعلام کرد: همکاریهای منطقه ای ایران و روسیه در سوریه پاسخ مثبت داده است و این همکاریها میتواند الگوی مثبتی برای همکاریهای دو کشور در سایر کشورهای حوزه نفوذ ایران در منطقه باشد.

به گزارش واحد مرکزی خبر از روسیه، علی‌اکبر ولایتی که به عنوان نماینده ویژه رئیس‌ جمهور اسلامی ایران پیام دکتر حسن روحانی را تقدیم ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه کرد، با اشاره به گفتگوهای یک ساعته و نیم خود با پوتین رئیس جمهوری روسیه در زمینه همکاریهای دوجانبه، منطقه ای و بین المللی گفت: جمهوری اسلامی ایران در فعالیتهای میدانی به دولت و ملت سوریه کمک کرد و روسیه در حوزه بین المللی و در تامین نیازمندیهای تسلیحاتی سوریه همکاری ایران و روسیه بسیار ثمر بخش بوده است.

وی افزود: الگوی مثبت همکاریهای ایران و روسیه در سوریه میتواند نوید بخش همکاریهای سه جانبه و چند جانبه ایران و روسیه با سایر کشورهای حوزه نفوذ ایران از لبنان و سوریه تا عراق و یمن واسیای مرکزی و قفقاز باشد.

دکتر ولایتی با اشاره به نظر مثبت رئیس جمهور روسیه به تغییر عضویت ایران از ناظر به عضویت کامل در پیمان شانگهای تصریح کرد: روسیه با عضویت کامل ایران در پیمان شانگهای موافق است اما این امر منوط به سیر زمان مشخصی میباشد. وی با اشاره به گسترش همکاریهای بین المللی و هسته ای ایران و روسیه و اینکه در ماههای اخیر روسیه تمایل بیشتری برای همکاری در 5+1 از خود نشان داده است گفت: امیدواریم همکاریهای روسیه در زمینه مذاکرات هسته ای بیشتر شود.

دکتر ولایتی با بیان اینکه همکاری های دوجانبه ایران و روسیه در شان دو کشور نیست تصریح کرد:پیش بینی می کنیم در سال 2015 حجم مبادلات ایران و روسیه به رقم 20 میلیارد دلار برسد ، که رقم قابل قبولی است.

وی با اشاره به عزم دو رئیس جمهور ایران و روسیه بر گسترش روابط دو کشور گفت:توسعه روابط و تفاهم ایران و روسیه باید بلند مدت، استراتژیک و همه جانبه باشد.

وی با بیان اینکه افق همکاریهای دو کشور بسیار روشن است گفت: رئیس جمهوری روسیه اقای ولادیمیر پوتین در اینده به ایران سفر خواهد کرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها