velayati.ir

تعداد بازدید: ۲۵۳۶
پ
کد خبر: ۱۳۵۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۳ - 28 January 2015
ولایتی مطرح کرد:

تحریم و مذاکرات از محورهای گفت‌وگو با پوتین

نماینده ویژه رئیس‌جمهور در سفر به روسیه گفت: در این سفر دیدارهایی را با آقای پوتین رئیس‌جمهور روسیه و همچنین وزاری خارجه و انرژی این کشور داشتیم که بر توسعه روابط دو کشور تأکید شد.

علی‌اکبر ولایتی که به عنوان نماینده رئیس‌جمهور کشورمان به روسیه سفر کرده است، در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: در این سفر دیدارهایی را با آقای پوتین رئیس‌جمهور روسیه و همچنین وزاری خارجه و انرژی این کشور داشتیم.

وی با بیان اینکه در دیدار با آقای پوتین بر توسعه روابط بین ایران و روسیه تأکید شد، افزود: ملاقات‌ها در دو بخش انجام شد، یک بخش با شرکت وزرای خارجه و انرژی بود و یک بخش هم با آقای پوتین رئیس‌جمهور این کشور صورت گرفت.

ولایتی در پاسخ به این سؤال که آیا درباره موضوع مذاکرات و تحریم‌ها نیز در این دیدار صحبت شد، افزود: بله؛ راجع به این موضوعات هم گفت‌وگو شد و آقای پوتین گفت که در راستای کمک‌هایی که روسیه می‌تواند انجام دهد، تلاش خواهد کرد.

وی ادامه داد: در این دیدار که یک‌ساعت و نیم به طول انجامید درباره توسعه همکاری های سیاسی و اقتصادی و گسترش روابط دوجانبه ایران و روسیه، تحولات منطقه‌ای و جهانی بحث و مذاکره شد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: