velayati.ir

تعداد بازدید: ۴۱۱۶
پ
کد خبر: ۱۲۸۵
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - 08 December 2014
دکتر علی اکبر ولایتی:

پنج میلیون حاشیه نشین تهران از نبود بیمارستانهای مجهز رنج می برند

مشاور مقام معظم رهبری گفت: حدود 5 میلیون ساکن حاشیه پایتخت، از حداقل درآمدها برخوردارند که باید برای کاهش دغدغه های درمانی مردم این مناطق هرچه زودتر به فکر احداث بیمارستان های مجهز و پیشرفته بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر علی اکبر ولایتی شامگاه شنبه در آیین ویژه معرفی دکتر سیدغلامرضا فنایی مدیرعامل بیمارستان عرفان به عنوان کارآفرین برتر آسیا، افزود: بر هیچکس پوشیده نیست که انسان های فقیر وکم درآمد بیشتر از دیگران در معرض آسیب و ابتلا به بیماری های سخت و پرهزینه هستند. حال آنکه در صورت بروز بیماری های سخت، بخش قابل توجهی از این افراد با مشکلات جدی روبرو می شوند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: به عنوان نمونه هم اکنون در جنوبی ترین نقطه تهران یعنی در منطقه ری فقط دو بیمارستان بسیار قدیمی وجود دارد که به رغم رسیدگی های مسئولان وزارت بهداشت، به دلیل مشکلات جدی ساختاری قادر به ارایه خدمات با کیفیت بالا به مردم و مراجعین نیستند و اکثر مردم از این بابت سالهاست که رنج می برند.

رئیس بیمارستان مسیح دانشوری تصریح کرد:درچنین شرایطی و در حالی که دولت، مجلس وزارت بهداشت و تمام متولیان مربوطه برای ارایه خدمات مناسب درمانی تلاش فراوانی راآغازکرده اند اما بی تردید باید با کمک مسئولان، مردم و خیرین هرچه زودتر بیمارستان جامعی در منطقه ری تاسیس شود تا بتواند پاسخگوی خیل عظیم مردم مناطق محروم جنوب شهر و اطراف تهران باشد.

وی همچنین از اقدامات سازمان اوقاف و امورخیریه و چندتن از خیرین و نیکوکاران و به خصوص مدیریت بیمارستان های عرفان برای برنامه ریزی درباره ساخت و راه اندازی یک بیمارستان مجهز در منطقه ری خبر داد و ابراز امیدواری کرد با ساخت این بیمارستان بخش قابل توجهی از دغدغه ها و مشکلات مردم این منطقه بر طرف شود.

ولایتی در ادامه با تبریک به دکتر سید غلامرضا فنایی به مناسبت کسب عنوان کارآفرین برترآسیا در سال 2014 میلادی، گفت: بی تردید دکتر فنایی به واسطه سالها خدمت صادقانه و ارزشمند به مردم و بیماران در بخش های مختلف دولتی و غیردولتی استحقاق دریافت چنین نشان و جایزه ارزشمندی است.

مشاور مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: دکترفنایی همواره نگاه اعتلایی داشته وافق های دورتری را دیده است.ضمن اینکه ایشان ازپیشگامان امور خیریه درمانی ،مدرسه سازی ورسیدگی به ایتام و نیازمندان و بیماران نیازمند وبی بضاعت بوده است که بدون شک این خدمات ارزنده نزد خداوند متعال اجرفراوانی خواهد داشت.

رئیس مرکزتحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: دکترفنایی یکی از کارآفرینان موفق و توانمند در کشوراست. ضمن اینکه امیدواریم با حضور موثر ایشان و همکارانشان شاهد راه اندازی بیمارستان مجهز خیریه در جنوب شهر تهران باشیم و در آینده نه چندان دورشاهد برپایی جشنی در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)باشیم و نشان افتخار خدمت دیگری به سینه ایشان نصب شود.

در ادامه دکتر سید غلامرضا فنایی مدیرعامل بیمارستان عرفان نیز پس از دریافت تندیس و لوح ویژه کارآفرین برتر آسیا در سال 2014 ، در سخنانی گفت: همانطورکه رهبرمعظم انقلاب همواره برکارآفرینی تاکید کرده اند بی تردید ایجاد کارواشتغال زایی درهربخش یک وظیفه دینی، اخلاقی، اجتماعی وملی است.

مدیرعامل بیمارستان های عرفان افزود: حضور نخبگان، مغزهای مولد، متخصصین و به خصوص نیروی فعال وجوان در کشور و نیز وجود زیرساخت های قوی در علوم مختلف و به خصوص در حوزه علوم پزشکی و پایه از مهم ترین زیرساخت های کارآفرینی در کشوراست.

رئیس اسبق دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه گفت: ایده های نو،حضور متخصصین و نخبگان وسرمایه ،بالهای اصلی موفقیت در کارآفرینی است.ضمن اینکه وقتی کارها به صورت تیمی ومدیریت شده پیش برود بسیاری از مشکلات موجود در کشور در کوتاهترین زمان ممکن کاهش خواهد یافت.

دانشیار گروه فارماکولوژی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درعین حال جلب رضایت مردم به خصوص درزمینه درمان و ارایه خدمات درمانی مناسب را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: بدون شک تحقق این اهداف عالی بدون همکاری و همراهی تیم مدیران و تمامی همکاران بیمارستان عرفان میسر نبود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها