velayati.ir

تعداد بازدید: ۲۵۰۰
پ
کد خبر: ۱۰۶۸
تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۳ - 01 July 2014

دانشنامه‌ مطبوعات جهان اسلام زیر نظر ولایتی منتشر شد

دانشنامه‌ مطبوعات جهان اسلام که زیر نظر دکتر ولایتی و با همکاری معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد در دولت دهم تدوین شده بود، روی وب منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دانشنامه‌ مطبوعات جهان اسلام با هدف ارائه گزارش جامعی از مطبوعات جهان اسلام و زیر نظر دکتر علی‌اکبر ولایتی تولید شده که در مجموع، اطلاعات بیش از 200 نشریه اسلامی که به‌ صورت روزنامه، هفته‌نامه، ماهنامه یا فصلنامه به زبان‌های انگلیسی، عربی، فرانسه، فارسی، آلمانی، ترکی استانبولی، روسی و اردو، از کشورهای مختلف اعم از آمریکا، کانادا، انگلستان، آلمان، فرانسه، ترکیه، عربستان، کویت، عراق، ایران، اردن، پاکستان، هندوستان، آفریقای جنوبی، مراکش، مصر، بحرین، فلسطین، روسیه، سوریه، لبنان و قزاقستان منتشر می‌شوند، جمع‌آوری شده است.

در این دانشنامه تلاش شده، هر نشریه‌ای که با رویکرد اسلامی منتشر می‌شود (نه نشریات آن‌لاین) با هر تیراژ و در هر سطح توزیعی اعم از محدود یا گسترده، و مذاهب گوناگون اسلامی مورد بررسی قرار گیرد، تا تلاش مذاهب مختلف اسلامی برای انتشار عقاید اسلامی خاص نیز مورد مطالعه قرار گیرد؛ برای مثال، فرقه «احمدیه» که حتی ورود و انجام اعمال حج برای آن‌ها از سوی دولت عربستان ممنوع شده است و فعالیت رسانه‌یی گسترده‌ای در پاکستان و انگلستان دارند نیز در جامعه‌ی مورد بررسی لحاظ شده‌اند، یا نشریات اهل تسنن به زبان فارسی نیز از قلم نیفتاده‌اند.

همچنین در این دانشنامه، گروه مخاطبان اعم از زنان، کودکان و جوانان که گروه هدف گردانندگان نشریات هستند، به‌طور خاص مورد جست‌وجو و بررسی قرار گرفته است.

این دانشنامه در جهت سیاست‌های معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد در دولت یازدهم به‌منظور استفاده پژوهشگران و صاحب‌نظران روی سایت معاونت قرار گرفته است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها