عبدالله انصاری به قلم دکتر ولایتی

عبدالله انصاری به قلم دکتر ولایتی

کتاب «خواجه عبدالله انصاری» به‌قلم علی‌اکبر ولایتی از مجموعه «آفرینندگان فرهنگ و تمدن اسلام و بوم ایران (آفتاب)» توسط انتشارات امیرکبیر منتشر شد.
عطار در آفتاب
به قلم دکتر ولایتی منتشر شد

عطار در آفتاب

کتاب «عطار نیشابوری» به‌قلم علی‌اکبر ولایتی از مجموعه «آفرینندگان فرهنگ و تمدن اسلام و بوم ایران (آفتاب)» توسط انتشارات امیرکبیر منتشر شد.
«عباسی» از نگاه دکتر ولایتی

«عباسی» از نگاه دکتر ولایتی

کتاب «علیرضا عباسی» به‌قلم علی‌اکبر ولایتی از مجموعه «آفرینندگان فرهنگ و تمدن اسلام و بوم ایران (آفتاب)» توسط انتشارات امیرکبیر منتشر شد.
باید طرحی نو برای تاسیس شهر اسلامی دراندازیم
دکتر ولایتی در اجلاس شهر اسلامی:

باید طرحی نو برای تاسیس شهر اسلامی دراندازیم

وی که در جمع سفرای کشورهای اسلامی در تهران سخن می گفت با بیان اینکه روند رشد جمعیت جهان در محیط شهری در دهه اول قرن بیست و یکم به پنجاه درصد رسیده است، گفت: سریع‌ترین نرخ شهرنشینی در دو قاره آفریقا و آسیا اتفاق افتاده است. دو قاره‌ای که بیشترین کشورهای اسلامی را در محدوده جفرافیایی خود جای داده‌اند
معرفی یکی از آثار کتاب های جیبی آفتاب

آخوند خراسانی از نگاه دکتر ولایتی

یکی از آثار مجموعه کتابهای جیبی آفتاب که به قلم دکتر علی اکبر ولایتی توسط انتشارات امیرکبیر منتشر می شود به معرفی «آخوند ملامحمد کاظم خراسانی» اختصاص دارد.
به روایت دکتر ولایتی منتشر شد

کتابی درباره «شیخ محمود شبستری»

یکی از آثار مجموعه کتابهای جیبی آفتاب به معرفی «شیخ محمود شبستری» اختصاص دارد. این کتاب که توسط انتشارات امیرکبیر در سال 1391 و به اهتمام دکتر علی اکبر ولایتی منتشر شده است شرحی از زندگانی و تألیفات این عارف بزرگ را در بردارد.
دکتر ولایتی:

«داوری» در مقابل هجوم فرهنگی، سینه سپر کرده است

مراسم جشن 80 سالگی دکتر رضا داوری اردکانی استاد فلسفه دانشگاه تهران و رییس فرهنگستان علوم عصر یکشنبه 16 تیرماه در فرهنگسرای ابن سینا برگزار شد. دکتر ولایتی در این مراسم گفت: داوری به عنوان یک مدافع فرهنگ و هویت اسلامی و ایرانی تلاش کرده در برابر هجوم فرهنگی سینه سپر کند.
۵