کد خبر: ۲۲۴۲
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۳
دکتر ولایتی در مراسم روز دانشجو و مراسم رونمایی از سردیس جوان ترین مدافع حرم وانشگاه:


رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم روز دانشجو و آیین رونمایی از سردیس و تمبر شهید سیدمصطفی موسوی جوان ترین شهید مدافع حرم در واحد تهران غرب، گفت: به مقام بلند والدین شهید موسوی ادای احترام و تقدیر و تشکر می‌کنم و به آنها به واسطه داشتن چنین فرزند شجاع و غیوری تبریک می‌گویم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه امروز دفاع از منافع ملی با حضور در صحنه‌های دفاع از حرم تبلور یافته است، اظهار داشت: دفاع از حرم، نماد دفاع از هویت دینی و ملی ماست.
وی با بیان اینکه روز دانشجو، روز مهم و ارزشمندی است، خطاب به دانشجویان گفت: برگزاری چنین جلساتی با حضور دانشجویان و شنیدن نظرات، پیشنهادات و انتقادات آنها ادامه خواهد داشت و مختص روز 16 آذر نیست.
دکتر ولایتی با اشاره به سوال برخی افراد مبنی بر اینکه «16 آذر متعلق به چه کسی است؟»، گفت: این روز متعلق به مردم بوده و هدف سه دانشجوی شهید بزرگوار قندچی، بزرگ‌نیا و شریعت‌رضوی، منافع ملی و کشور بوده است. این سه شهید بزرگ به بازگشایی سفارت انگلیس و سفر نیکسون معاون رئیس جمهور وقت آمریکا اعتراض کردند و به شهادت رسیدند.
دکتر ولایتی ادامه داد: عده ای تصور می‌کردند همکاری با آمریکا باعث می‌شود تا در مبارزه با انگلیس قوی‌تر عمل کنند در حالی که این یک تصور اشتباه بود.
وی با بیان اینکه شهدای روز 16 آذر 1332 علیه دیکتاتوری داخلی و سلطه خارجی قیام کردند، گفت: این روز متعلق به همه افرادی است که از تمامیت ارضی، هویت دینی و ملی دفاع می‌کنند و باید دانست که نمی توان با آمریکا و سایر سلطه‌گرانی که امثال داعش را به وجود آوردند سازش کرد؟
رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه عدم شناخت از واقعیت‌های منطقه ای و بین المللی سبب اظهارات نابخردانه و غیرمنطقی برخی افراد در مبارزه با داعش است، گفت: اگر شجاعت این را ندارید که از کشور دفاع کنید، حداقل سکوت کنید و خدا را به واسطه داشتن ملت بزرگواری که به دنبال کوتاه کردن دست دشمنان هستند، شکرگزار باشید.
دکتر ولایتی با تاکید بر اینکه سیطره داعش با فضل الهی و راهبری مقام معظم رهبری و تلاش‌های سردار شجاع سردار سلیمانی م فرماندهان و مدافعان حرم به پایان رسید، گفت: تلاش برای نابودی دشمنان اسلام در هر جای دنیا ادامه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه عده ای امروز طوری صحبت می‌کنند که گویا سخنگوی آمریکا هستند؛ گفت: هر زمان که در دفاع از کشور، تمامیت ارضی، هویت دینی و ملی ساکت بنشینیم، دشمنان همانند اختاپوس وارد می‌شوند.
رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به مبارزات مردم در سال‌های 1320 تا 1332 گفت: در این سال‌ها مردم برای حکومت ملی، ملی کردن صنعت نفت و امضای قرارداد کنسرسیوم مبارزه کردند و این قرارداد سبب شد آنچه که در ملی شدن صنعت نفت از دست داده بودیم، دوباره به دست آوریم.
وی افزود: قبل از سال 1973 که سال ترقی قیمت نفت بود، نفت کشور را غارت می‌کردند و هر بشکه را کمتر از یک دلار می‌خریدند.
دکتر ولایتی با بیان اینکه آمریکا و انگلیس در طول تاریخ همواره در حق کشور ایران ظلم و جفا کرده‌اند و هیچ‌گاه از سلطه‌گری دست برنداشته‌اند، گفت: کسانی که خواهان سازش با آمریکا هستند، باید تاریخ را مطالعه کنند چرا که تاریخ مانند آینه است و همواره واقعیت‌ها را نشان می‌دهد.
رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی نتیجه ایثارگری‌ها و ازخودگذشتگی‌هاست، گفت: متاسفانه برخی نه تنها از کشور دفاع نمی کنند، بلکه به مدافعان امنیت و اقتدار کشور هم حرف‌های نامربوط، تضعیف‌کننده و دلسردکننده می‌زنند و این موضوع پسندیده نیست.
دکتر ولایتی تاکید کرد: هرکس که از کشور دفاع نکند و یا حداقل از مدافعین حمایت نکند و آنها را سرزنش کند، اگر از روی سهو و عمد باشد خیانت کرده است. متاسفانه برخی فرصت‌طلب هستند؛ هم می‌خواهند امکانات داشته باشند و هم هیچ‌گونه فداکاری در راه کشور و آرمان‌های انقلاب اسلامی نکنند.
تنوع سلیقه سیاسی در دانشگاه آزاد اسلامی مجاز است
وی بار دیگر با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای دفاع مقدس و مدافعین حرم گفت: شهید سیدمصطفی موسوی جوان‌ترین شهید مدافع حرم، از طبیعی‌ترین حق خود گذشت و برای حفظ آرمان‌های انقلاب اسلامی جان خود را فدا کرد که البته همه شهدا با چنین هدفی پای در میدان مبارزه گذاشتند.
رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی خطاب به دانشجویان گفت: تنویر افکارعمومی و شناسایی دوست و دشمن، از وظایف شماست. شما باید مسائل مهم کشور را روشن‌گری و تبیین کنید.
وی درخصوص فعالیت تشکل‌ها گفت: در دانشگاه آزاد اسلامی هرکسی در چارچوب نظام جمهوری اسلامی می‌تواند ابراز عقیده کند و تنوع سلیقه سیاسی در دانشگاه آزاد اسلامی مجاز است.
دکتر ولایتی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی متعلق به ملت و بیت‌المال است، گفت: رهبری و هدایت این دانشگاه به دست مقام معظم رهبری است و ما باید ضمن برطرف کردن برخی اشکالات، کیفیت آن را در تمامی ابعاد بالا ببریم و این دانشگاه را به یک دانشگاه مثال‌زدنی در علم و فناوری تبدیل کنیم.
رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از اظهارات امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه گفت: وی معتقد است ایران نباید در دفاع از خود در منطقه فعالیتی داشته باشد. آیا این درست است که به دخالت در منطقه ما بپردازید؟
وی با ابراز تأسف از مواضع برخی افراد درخصوص کمک ایران به عراق و سوریه گفت: اگر ما به کمک مردم عراق و سوریه نمی رفتیم، جنگی بدتر از 8 سال دفاع مقدس بر ما تحمیل می‌شد و پرچم اسرائیل در کنار مرزهای کشور ما بود.
دکتر ولایتی با بیان اینکه این افراد یا نمی دانند یا تجاهل می‌کنند، اظهار داشت: دشمن تا 20 کیلومتری مرز ما پیشروی کرده بود و ما آنها را تا 50 کیلومتر عقب نشاندیم.
وی با اشاره به اظهارات اخیر نتانیاهو درخصوص کشتی نگرفتن علیرضا کریمی در مقابل کشتی‌گیر رژیم صهیونیستی گفت: این فرد یک شخص دوره‌گرد هرزه‌گوی منفور است که تمام دیپلمات‌های اروپایی از او فرار می‌کنند. کشتی‌گیر کشورمان برای پشت نکردن و خیانت نکردن به آرمان‌های کشور، از این رقابت چشم‌پوشی کرد.
رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه برخی معتقدند بنده در زمان تصدی وزارت امور خارجه، رسم رقابت نکردن ورزشکاران درمقابل ورزشکاران رژیم صهیونیستی بنا نهادم، گفت: این موضوع افتخار بنده است که پایه‌گذار این امر بودم.
دکتر ولایتی در پایان درخصوص وضعیت حقوق و دستمزد مدیران در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: خیلی از مدیران حقوق اندکی می‌گیرند و برخی از آنها نیز بدون حقوق و به شکل افتخاری با دانشگاه همکاری می‌کنند.


نام:
ایمیل:
* نظر: