آخرین اخبار
کد خبر: ۲۰۲۸
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۱
دکتر ولایتی در دیدار با معاون وزیر خارجه آلمان
دکتر ولایتی، رئیس مرکز تحقیقات مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با مارکوس ادر معاون وزیر خارجه المان گفت: روابط ایران و آلمان سابقه مثبت و طولانی دارد و در طی دو سال اخیر از رشد نسبتاً خوبی نیز برخوردار بوده است.

رئیس مرکز تحقیقات مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: برای مواضع برجسته و تعیین کننده آلمان در تعیین سیاست های مستقل اروپایی اهمیت زیادی قائل هستیم.

دکتر ولایتی افزود: تحولات اخیر که در دنیا و در صحنه بین المللی و اروپا اتفاق افتاده است نشان از نقش تعیین کننده آلمان در سیاست های اروپایی دارد.ز

دکتر ولایتی در ادامه با اشاره به شرایط و تنش های موجود در منطقه، افزود: به نظر می رسد که برخی کشورها علاقه ای به حل و فصل موضوعات نداشته باشند و به دنبال پیچیده کردن مسائل منطقه و طولانی تر شدن مشکلات در این منطقه باشند اما جمهوری اسلامی ایران با هدف جلوگیری از تضعیف و تجزیه کشورهای منطقه و در راستای صلح و ثبات بین المللی نقش مهمی در این زمینه ایفاء کرده است.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک تاکید کرد : ایران همواره در منطقه ایستادگی کرده و باید با صراحت گفت که در این مسیر و تنها با نگاه صلح و ثبات بین المللی در مواجهه با تروریسم گام برداشته است.

دکتر ولایتی با اشاره به وضعیت فعلی کشورهایی مانند لیبی گفت: نباید اجازه تکرار چنین اتفاقاتی در منطقه را داد؛ چرا که در این صورت نمی‌توان جلوی گسترش تروریسم را گرفت و تقریبا هیچ حکومت مستقری در آن وجود ندارد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با تروریسم و در دفاع از حاکمیت مشروع کشورهای منطقه با نگاهی اصولی و به دعوت رسمی دولت های قانونی آنها در مبارزه با تروریسم و جریان های افراطی و تکفیری حضور دارد .

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تاکید کرد: همه کسانی که برای صلح و ثبات جهانی اهمیت قائل بوده و دلشان برای امنیت بین المللی می تپد باید در این مسیر گام بردارند. دفاع از سوریه و عراق و حاکمیت آنها را دفاع از خود می دانیم چرا که حفظ ثبات کشورهای منطقه و جلوگیری از تجزیه آنها برای ثبات منطقه ای بسیار مهم است.

در ادامه این دیدار رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و معاون وزیر خارجه آلمان پیرامون مسائل منطقه، روابط دوجانبه و افزایش سطح روابط دو کشور گفت‌وگو کردند.


نام:
ایمیل:
* نظر: