آخرین اخبار
کد خبر: ۲۰۲۴
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۲
دکتر ولایتی در دیدار معاون وزیر خارجه ایتالیا

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: کشورهای اروپایی ضروری است با بررسی دقیق تر و درک منطقی تر تحولات منطقه ای، ضمن اتخاذ سیاست های مناسب در جهت صلح و ثبات پایدار در منطقه و در نتیجه ایجاد صلح و آرامش جهانی تلاش کنند و در این میان ایتالیا نقش مهمی را می تواند در اتحادیه اروپا ایفا کند.

دکتر ولایتی عصر چهارشنبه 13 اردیبهشت ماه در دیدار با وینچنزو آمندولا معاون وزیر خارجه ایتالیا، روابط دو کشور را از لحاظ تاریخی و فرهنگی قابل توجه دانست و با اشاره‌ به دیدارهای مکرر خود با مقامات ایتالیا اظهار کرد: در طول دوره های مختلف و مسوولیت های متعددی که داشتم با برخی کشورهای اروپایی از جمله ایتالیا رایزنی داشتم و پیرامون مسایل منطقه ای و بین المللی با یکدیگر تبادل نظر و همکاری های موثری داشته ایم که این امر نشان از نقش مثبت ایتالیا به عنوان یکی از مهم ترین کشورهای اروپایی دارد.

دکتر ولایتی افزود: ایران به‌عنوان تاثیرگذارترین کشور در منطقه و بین الملل محسوب می شود و این امر مایه توسعه روابط هر دو طرف است. تبادل اقتصادی و همکاری های سیاسی میان دو کشور بالا است و می تواند برای توسعه هر چه بیشتر همکاری ها موثر باشد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: بر خلاف گذشته مسایل منطقه ای عرصه بین المللی و جامعه جهانی را تحت تاثیر قرار می دهد.

ایتالیا برای دریافت هر گونه نقطه نظر ایران در پیشبرد اهداف فی مابین آمادگی دارد

وینچنزو آمندولا معاون وزیر خارجه ایتالیا نیز با ابراز خرسندی از دیدار خود با رئیس مرکز استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: خوشبختانه ما در حوزه های مختلف اقتصادی در بخش دولتی و خصوصی همکاری های بسیار خوبی داشته ایم که این روند روز به روز افزایش پیدا کرده و با امضای توافقات اخیر این موضوع توسعه پیدا کرده است.

وی به عزم ایتالیا در اجرای توافقات با ایران در همه زمینه ها اشاره و تاکید کرد: خوشبختانه نتایج خوبی در این خصوص کسب شده و این همکاری دوجانبه را بسیار مثبت ارزیابی می کنم.

آمندولا با ابراز خرسندی نسبت به همکاری های ایران و ایتالیا در خصوص مسایل منطقه ای گفت: ما برای دریافت هر گونه نقطه نظرات ایران آمادگی داریم.

تنها "مقاومت” مانع جسارت دشمنان به ایران شد/ کاندیداها از تخریب یکدیگر پرهیز کنند

عضو مجمع تشخیص مصلحت گفت: مقاومت مردم و قدرت رزمندگان ما باعث شده تا دشمنان قسم خورده ایران اسلامی جرات جسارت به کشور ما را نداشته باشند.

دکتر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه دیدار با آمن دولا معاون وزیر خارجه ایتالیا در جمع خبرنگاران با اشاره به مناظره‌های انتخاباتی و عملکرد رسانه ملی اظهارداشت: از اینکه کار مبارزات انتخاباتی به خوبی پیش می‌رود و شش کاندیدای حاضر که تایید صلاحیت شده‌اند هرکدام به کار تبلیغاتی خود با قوت تمام می‌پردازند، این بسیار امیدوار کننده است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه دموکراسی و انتخابات در کشور ما امری جا افتاده و نهادینه شده است، بنابراین از اینکه چنین اقبالی از سوی مردم برای انتخابات می‌شود، خوشحال هستیم.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: در جمهوری اسلامی ایران سرنوشت مردم با انتخابات به دست خودشان است و این سنت حسنه مردم سالاری دینی جا افتاده و هر سال بهتر از گذشته برگزار می شود.

دکتر ولایتی گفت: بدون تردید اظهار نظر کاندیداها حق آنها است و از رسانه ها و از رسانه ملی تا به حال خوب استفاده شده است. مناظرات جزو ضرورت های دموکراسی است.

وی افزود: توقع مردم ما که ریشه‌دار و فرهنگی از لحاظ تمدنی هستند، این است که کاندیداها احترام یکدیگر را حفظ و به ارائه برنامه‌های خود در آینده بپردازند. کاندیداها از تخریب یکدیگر پرهیز کنند زیرا که این موضوع نه مورد پسند مردم است و نه اخلاق اسلامی آن را می پذیرد.

دکتر ولایتی خاطرنشان کرد: تا به حال کاندیداها در این رابطه خوب رفتار کردند اما همه باید به آنها توصیه کنیم که متواضعانه حرمت یکدیگر را نگه دارند و مردم ما هم طالب این هستند که صحنه رقابت‌های انتخاباتی نشان دهنده اخلاق اسلامی و ایرانی باشد. هر کاندیدایی که به تخریب دیگری پرداخته اثر عکس گذاشته و بهتر است بجای این کار به ارائه برنامه های آتی خود بپردازد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه سایه جنگ تنها با حضور مردم از جمهوری اسلامی دور شده و نه مسئولین، تصریح کرد: تنها مقاومت مردم و قدرت رزمندگان ما باعث شده تا دشمنان قسم خورده ایران اسلامی جرات جسارت به کشور ما را نداشته باشند، چرا که اگر چنین تفکری از ذهنشان عبور کند چنان ضربه‌ای خواهند خورد که هیچگاه فراموششان نشود.

وی تاکید کرد: مردم ایران همیشه نشان دادند که در تمام عرصه‌ها از منافع ملی، تمامیت ارضی و نظام جمهوری اسلامی ایران با تمام وجود دفاع می‌کنند و هیچ کشوری چه آمریکا و چه غیر آمریکا جرات جسارت به جمهوری اسلامی ایران را ندارد.

دکتر ولایتی با اشاره به دیدار با معاون وزیر خارجه ایتالیا گفت:دیدار صمیمی و ارزشمندی با معاون وزیر امور خارجه ایتالیا داشتیم. روابط میان دو کشور همواره مثبت بوده و دارای سابقه ای طولانی است. در این دیدار درباره مسائل دو جانبه، مسائل و بحران های منطقه‌ای و بین‌المللی تبادل نظر کردیم که اشتراکات خوبی هم با یکدیگر داشتیم.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص با تأکید بر اینکه مشکلات امروز منطقه راهکار نظامی ندارد، اظهار داشت: ایران و ایتالیا از مذاکرات آستانه در راستای ایجاد صلح در سوریه حمایت می‌کنند و برای جلوگیری از تجزیه کشورهای منطقه، تلاش خود را به کار می‌گیریم.

وی خاطرنشان کرد: ایران در این منطقه قرار دارد و ایتالیا هم که در نزدیکی منطقه است، بنابراین منفعت همه ما در این است که مسائل و مشکلات موجود منطقه با راهکار نظامی پیش نرود که این شیوه برای همه مخرب است و باید راهکار سیاسی را دنبال کرد. ما معتقدیم باید مردم منطقه بتوانند سرنوشت خود را خودشان تعیین کنند.نام:
ایمیل:
* نظر: