آخرین اخبار
پربیننده ها
کد خبر: ۱۸۴۶
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۵

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان فضایل مکتب اهل بیت(ع) و توضیح درباره‌ اینکه ایران رسمی‌ترین کشور شیعه در جهان است، گفت: باید گفتار و رفتار ما برای مسلمانان و مردم جهان الگو باشد که البته ظرفیت آن را نیز داریم.

آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی در مراسم افطاری دوازدهمین روز ماه مبارک رمضان در دیدار رئیس، مدیران و کارکنان مرکز تحقیقات استراتژیک، دبیر، مدیران و کارکنان دبیرخانه و مدیران و کارکنان مجمع تشخیص مصلحت نظام و همچنین جمعی از مدیران و کارکنان بنیاد بیماری‌های خاص با بیان اینکه در همه ادیان روزه وجود داشته است، به تشریح ویژگی‌های روزه در دین اسلام پرداخت.

وی ادامه داد: فضایل بسیاری برای ماه رمضان ذکر شده که حیف است انسان از این فرصت آسمانی استفاده مناسب نکند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با ابراز تأسف شدید از اختلافاتی که جهان اسلام را فرا گرفته است، گفت: متأسفانه دامن زدن به اختلافات تاریخی و تفاوت‌های مذهبی در بین مسلمانان به تحریک دشمنان اسلام خونین شده که امروز اوضاع افغانستان، عراق، سوریه، یمن، بحرین، لبنان، لیبی و حتی مصر مصداق این حالت هستند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با ابراز خرسندی از پیش‌روی‌های اخیر ارتش و مردم عراق برای نجات مردم شهرهای فلوجه و موصل از دست تروریست‌های داعش، اظهارداشت: خطرناک‌تر از اجتماع آنان در نقاطی از جهان، ترورهای غیرمتمرکز است، چون این جماعت نشان داده‌اند که به هیچ یک از اصول اسلامی و انسانی پایبند نیستند.

وی ادامه داد: البته یک امر مسلم است که جریان تروریسم نمی‌تواند در دنیا یک تشکیلات حکومتی داشته باشد، چون مردم اقصی نقاط جهان تحمل نمی‌کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشریح چگونگی به وجود آمدن گروه‌‌های تروریستی و افزایش و گسترش آنها، گفت: تأسف بارتر اینکه جنایات خود را به نام اسلام و با ادعای مسلمانی انجام می‌دهند که این باعث بدنامی برای جهان اسلامی می‌شود.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به امنیت مثال زدنی ایران در منطقه بحران زده‌ی موجود، گفت: آن چه که ایران را پایدار و در مسیر حرکت به سوی پیشرفت‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کرده، اقتدار نیروهای نظامی و امنیتی و از همه مهم‌تر، انسجام و پایبندی مردم و حضور در صحنه آنان است.

وی در ادامه با اشاره به ایام و لیالی قدر، توصیه کرد خوب است قدر این شب‌های این قدر را بدانیم و برای یک سال آینده ره توشه معنوی بیندوزیم.

در این مراسم که دکتر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک و محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور داشتند، ابتدا نماز جماعت مغرب و عشا به امامت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اقامه و سپس افطار در فضایی صمیمی صرف شد.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: