خاطرات
خاطره ولایتی از کاخی که معاهده تاریخی ورسای در آن امضاء شد خاطره ولایتی از کاخی که معاهده تاریخی ورسای در آن امضاء شد
دکتر علی اکبر ولایتی خاطره ای از سفرش به کشور فرانسه در دورانی که تصدی وزارت امور خارجه را بر عهده داشت، بیان کرد.
خاطره ولایتی درباره هشتمين كنفرانس سران كشورهاى اسلامى در ايران خاطره ولایتی درباره هشتمين كنفرانس سران كشورهاى اسلامى در ايران
یکی از خاطرات دکتر علی اکبر ولایتی از دوره وزارت امور خارجه‌اش، مربوط به تلاشهای دیپلماتیک برای برگزاری هشتمين كنفرانس سران كشورهاى اسلامى در ايران است.
خاطرات روزهای تلخ و شیرین ولایتی در دوره جنگ خاطرات روزهای تلخ و شیرین ولایتی در دوره جنگ
تلخ‌ترين روز زمانى بود كه بعد از قبول آتش‌بس از سوى امام (ره) و قبول قطع‌نامه 598، براى برقرارى آتش‌بس به نيويورك رفتيم. وقتى ما آن‌جا رفتيم، طارق عزير نيامد.
خاطره ولایتی از برخورد جالب ماندلا با هیئت ایرانی خاطره ولایتی از برخورد جالب ماندلا با هیئت ایرانی
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به خاطره ملاقات خود با نلسون ماندلا، گفت: در روزگاری که تحریم ها علیه ایران شدت گرفته بود، ماندلا توجه نمی‌کرد و به شدت روابطش را با ایران گسترش داده بود.
تلخ‌ترین و شیرین‌ترین خاطره ولایتی از دوره وزارت خارجه تلخ‌ترین و شیرین‌ترین خاطره ولایتی از دوره وزارت خارجه
دکتر علی اکبر ولایتی با 16 سال سابقه حضور در وزارت امور خارجه کشورمان، پرسابقه ترین وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود که خاطرات تلخ و شیرین زیادی از دوره وزارتش دارد. آنچه در ادامه می خوانید، یک خاطره تلخ و یک خاطره شیرین در دهه 60 است که پیش از این در جامعه اسلامی مهندسین اصفهان در تاریخ 23 بهمن 1376 بیان شده است.
ماجرای سفر آیت الله خامنه ای به زیمبابوه و مشروبات الکلی بر سر میز شام ماجرای سفر آیت الله خامنه ای به زیمبابوه و مشروبات الکلی بر سر میز شام
آنچه در پی می آید خاطره دکتر علی اکبر ولایتی از سفر آیت الله خامنه ای در مقام ریاست جمهوری به زیمبابوه است. این خاطره از کتاب «حرفی از هزاران» دکتر ولایتی نقل می شود.
ماجرای درگیری ولایتی و بوش پدر ماجرای درگیری ولایتی و بوش پدر
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل در مدت 16 سال تصدی وزارت خارجه، مذاکرات مهم و سرنوشت سازی را بر عهده داشته است. ماجرای درگیری لفظی خود با بوش پدر را اینگونه برای پایگاه اطلاع رسانی دکتر ولایتی روایت می کند:
تالیفات
«عطاملک جوینی»به قلم علی اکبر ولایتی «عطاملک جوینی»به قلم علی اکبر ولایتی
به گزارش شبستان، کتاب «عطاملک جوینی» تدوین دکتر علی‌اکبر ولایتی به بررسی زندگینامه جوینی، سیاستمدار و خالق کتاب «تاریخ جهانگشای جوینی» می‌پردازد.
معرفی جلد پنجم مجموعۀ «تاریخ کهن و معاصر ایران‌زمین»،اثر دکتر ولایتی معرفی جلد پنجم مجموعۀ «تاریخ کهن و معاصر ایران‌زمین»،اثر دکتر ولایتی
دکتر علی‌اکبر ولایتی در این کتاب، که پنجمین مجلد از مجموعۀ «تاریخ کهن و معاصر ایران‌زمین» است به بررسی و واکاوی شواهد و مدارک تاریخی دربارۀ دوران حکومت افشاریان و زندیان در ایران پرداخته و نیم‌نگاهی نیز به دوران کوتاه‌مدت افغان‌های غلجائی انداخته است.
معرفی جلد سوم تاریخ کهن و معاصر ایران‌زمین/ایران از حمله مغول تا پایان تیموریان معرفی جلد سوم تاریخ کهن و معاصر ایران‌زمین/ایران از حمله مغول تا پایان تیموریان
دکتر ولایتی در این کتاب بر آن است تا با تکیه بر نظریۀ علمی «پیوستگیِ تجربۀ تاریخیِ ایرانیان» یک‌پارچگی عناصر فرهنگی و تمدنی ایران و عمق و ژرفای آموزه‌های دینی و اجتماعی ایرانیان در پیش و پس از حملۀ مغولان به ایران بازشناسی و بازنمایی کند.
«ایران در عصر صفوی» منتشر شد «ایران در عصر صفوی» منتشر شد
کتاب «ایران در عصر صفوی» به قلم علی‌اکبر ولایتی از سوی انتشارات امیرکبیر راهی بازار کتاب شد.
آشنایی با دانشمندان ایرانی در مجموعه 8 جلدی ولایتی آشنایی با دانشمندان ایرانی در مجموعه 8 جلدی ولایتی
مجموعه 8 جلدی «تاریخ علم، فرهنگ و تمدن اسلام و ایران» اثر دکتر علی اکبر ولایتی رونمایی شد.
انتشار چهارمین جلد مجموعه تاریخ کهن و معاصر ایران زمین انتشار چهارمین جلد مجموعه تاریخ کهن و معاصر ایران زمین
انتشارات امیرکبیر چهارمین جلد از مجموع 15 جلدی تاریخ کهن و معاصر ایران زمین به کوشش و گردآوری دکتر علی اکبر ولایتی را منتشر کرد.
روایت ولایتی از زندگی و خانواده رهبر معظم انقلاب روایت ولایتی از زندگی و خانواده رهبر معظم انقلاب
بیست و یکمین جلد از دایرة‌المعارف بزرگ اسلامی حاوی زندگی‌نامه خواندنی از رهبر معظم انقلاب برای اولین‌بار در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه می‌شود.
آخرین اخبار