دیدارها
وزير خارجه ايتاليا با ولايتی ديدار کرد وزير خارجه ايتاليا با ولايتی ديدار کرد
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار وزیر امور خارجه ایتالیا تصریح کرد: هر چند طولانی شدن روند مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 ضررهایی داشت ولی یکی از مهم‌ترین فواید آن این بود که به‌تدریج افکار عمومی متوجه صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای ایران شد که حق استفاده از این انرژی قطعا حق هر ملتی است.
ملاقات ولایتی با پوتین/ ابلاغ پیام روحانی به رئیس‌جمهور روسیه ملاقات ولایتی با پوتین/ ابلاغ پیام روحانی به رئیس‌جمهور روسیه
نماینده ویژه رئیس جمهور ایران با رئیس جمهور روسیه و وزیران انرژی و خارجه روسیه دیدار کرد.
ولایتی با دبیرکل جبهه آزادیبخش فلسطین دیدار کرد ولایتی با دبیرکل جبهه آزادیبخش فلسطین دیدار کرد
علی‌اکبر ولایتی، رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز(دوشنبه) با احمد جبریل، دبیر کل جبهه آزادی بخش فلسطین و هیأت همراه دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
وزیر خارجه قبرس با ولایتی دیدار کرد وزیر خارجه قبرس با ولایتی دیدار کرد
یانی کاسولیدی وزیر امورخارجه قبرس با علی اکبر ولایتی رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
عمار حكیم با ولایتی دیدار كرد عمار حكیم با ولایتی دیدار كرد
دو طرف در این دیدار در رابطه با مسائل منطقه و موضوعات میان دو کشور گفت‌وگو کردند.
دخالت خارجی مهم ترین عامل عدم ثبات در سوریه است دخالت خارجی مهم ترین عامل عدم ثبات در سوریه است
رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام دخالت خارجی را مهم ترین عامل عدم ثبات در سوریه دانست و گفت: دخالت خارجی تاثیرگذارترین دلیل در عدم ثبات و رسیدن به صلح پایدار در سوریه است.
دیدار رییس مرکز مطالعات آبزرور هند با ولایتی دیدار رییس مرکز مطالعات آبزرور هند با ولایتی
رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: یکی از راه‌های استقلال کشورهایی که نمی‌خواهند زیر سلطه تهدیدهای بین‌المللی و آمریکا بروند این است که همکاری‌های چندجانبه‌ای با یکدیگر داشته باشند.
دیدار مقامات افغانستانی و هندی با دکتر ولایتی دیدار مقامات افغانستانی و هندی با دکتر ولایتی
رییس مرکز تحقیقات مرکز استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام میزبان معاون اجرایی رئیس دولت وحدت ملی افغانستان و رییس مرکز تحقیقات آبزرور هند بود.
دولت پاکستان در تعقیب تروریست‌ها با ایران همکاری کند دولت پاکستان در تعقیب تروریست‌ها با ایران همکاری کند
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: خواسته ایران از دولت پاکستان این است همکاری‌های لازم را در جهت تعقیب تروریست‌ها انجام دهد.
تالیفات
«عطاملک جوینی»به قلم علی اکبر ولایتی «عطاملک جوینی»به قلم علی اکبر ولایتی
به گزارش شبستان، کتاب «عطاملک جوینی» تدوین دکتر علی‌اکبر ولایتی به بررسی زندگینامه جوینی، سیاستمدار و خالق کتاب «تاریخ جهانگشای جوینی» می‌پردازد.
معرفی جلد پنجم مجموعۀ «تاریخ کهن و معاصر ایران‌زمین»،اثر دکتر ولایتی معرفی جلد پنجم مجموعۀ «تاریخ کهن و معاصر ایران‌زمین»،اثر دکتر ولایتی
دکتر علی‌اکبر ولایتی در این کتاب، که پنجمین مجلد از مجموعۀ «تاریخ کهن و معاصر ایران‌زمین» است به بررسی و واکاوی شواهد و مدارک تاریخی دربارۀ دوران حکومت افشاریان و زندیان در ایران پرداخته و نیم‌نگاهی نیز به دوران کوتاه‌مدت افغان‌های غلجائی انداخته است.
معرفی جلد سوم تاریخ کهن و معاصر ایران‌زمین/ایران از حمله مغول تا پایان تیموریان معرفی جلد سوم تاریخ کهن و معاصر ایران‌زمین/ایران از حمله مغول تا پایان تیموریان
دکتر ولایتی در این کتاب بر آن است تا با تکیه بر نظریۀ علمی «پیوستگیِ تجربۀ تاریخیِ ایرانیان» یک‌پارچگی عناصر فرهنگی و تمدنی ایران و عمق و ژرفای آموزه‌های دینی و اجتماعی ایرانیان در پیش و پس از حملۀ مغولان به ایران بازشناسی و بازنمایی کند.
«ایران در عصر صفوی» منتشر شد «ایران در عصر صفوی» منتشر شد
کتاب «ایران در عصر صفوی» به قلم علی‌اکبر ولایتی از سوی انتشارات امیرکبیر راهی بازار کتاب شد.
آشنایی با دانشمندان ایرانی در مجموعه 8 جلدی ولایتی آشنایی با دانشمندان ایرانی در مجموعه 8 جلدی ولایتی
مجموعه 8 جلدی «تاریخ علم، فرهنگ و تمدن اسلام و ایران» اثر دکتر علی اکبر ولایتی رونمایی شد.
انتشار چهارمین جلد مجموعه تاریخ کهن و معاصر ایران زمین انتشار چهارمین جلد مجموعه تاریخ کهن و معاصر ایران زمین
انتشارات امیرکبیر چهارمین جلد از مجموع 15 جلدی تاریخ کهن و معاصر ایران زمین به کوشش و گردآوری دکتر علی اکبر ولایتی را منتشر کرد.
روایت ولایتی از زندگی و خانواده رهبر معظم انقلاب روایت ولایتی از زندگی و خانواده رهبر معظم انقلاب
بیست و یکمین جلد از دایرة‌المعارف بزرگ اسلامی حاوی زندگی‌نامه خواندنی از رهبر معظم انقلاب برای اولین‌بار در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه می‌شود.
آخرین اخبار